Haberler

GÖKYÜZÜ TUTKUNLARININ KUPA MÜCADELESİ

Font Boyutu

19 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

GÖKYÜZÜ TUTKUNLARININ KUPA MÜCADELESİ
- GÖKYÜZÜ SPORLARI TUTKUNLARI, ‘2. YAMAÇPARAŞÜTÜ MESAFE UÇUŞU YARIŞMASI BURSA KUPASI’NDA ŞAMPİYONLUK İÇİN KIYASIYA MÜCADELE ETTİ.
- ORHANGAZİ GÜRLE DAĞI’NDA DÜZENLENEN YARIŞMADA, MERSİN DOĞA EXTREME SPORLARI YAMAÇPARAŞÜTÜ KULÜBÜ’NDEN YASİN KEÇEF BİRİNCİ OLDU.

BURSA – Bursa’nın Orhangazi ilçesindeki Gürle Dağı’nda düzenlenen “2. Yamaçparaşütü Mesafe Uçuşu Yarışması Bursa Kupası” gökyüzü sporları tutkunlarını bir araya getirdi. Yarışmada, Medex Mersin Doğa Extreme Sporları Yamaçparaşütü Kulübü’nden Yasin Keçef birinci olurken, Albatros Hava Sporları Kulübü’nden Bülent Aydın ikinci ve bireysel pilotlardan Muzaffer Dündar ise üçüncü oldu.

Orhangazi Belediyesi ile Bursa Kent Konseyi Havacılık Çalışma Grubu, Gökyüzü Hava Sporları Kulübü, Yenisölöz Belediyesi ve BESAŞ işbirliğiyle düzenlenen “2. Yamaçparaşütü Mesafe Uçuşu Yarışması Bursa Kupası” Orhangazi Gürle Dağı’nda gerçekleştirildi. Bursa’da yapılan ikinci mesafe uçuşu olma özelliği taşıyan ve iki gün süren yarışma, renkli görüntülere sahne oldu. Yarışma, yamaçparaşütü pilotlarının yarışma uçuşları konusunda eğitilmesi, daha fazla yarışma pilotu yetiştirilmesi ve kentin doğa sporları ile sportif havacılık potansiyelinin tanıtılması amacıyla hayata geçirildi.
40 sporcunun katıldığı zorlu yarışmada pilotlar, görev komitesi tarafından belirlenen ve 2-3 saatlik uçuştan oluşan zorlu rotayı tamamlamaya çalıştı. Yarışma sonunda Medex Mersin Doğa Extreme Sporları Yamaçparaşütü Kulübü’nden Yasin Keçef birinci, Albatros Hava Sporları Kulübü’nden Bülent Aydın ikinci, bireysel pilotlardan Muzaffer Dündar ise üçüncü oldu.
Bayanlar klasmanında ise Gökçen Büyükbaş birinci, Deniz Çayır ikinci ve Sibel Çelik üçüncü oldu. Dereceye giren sporculara ödüllerini Orhangazi Kaymakamı Ertan Peynircioğlu ve Orhangazi Belediye Başkanı İsmail Tartar verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


 

Tarih: 19.07.2011 | Okunma sayısı:6048

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir