Haberler

Giysilerin en şımarık hali

Font Boyutu

 14 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

GİYSİLERİN EN ŞIMARIK HALİ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİYLE DÜZENLENEN ‘ŞIMARTILMIŞ GİYSİLER VE ÜTOPYA SERGİSİ’ TEKSTİL SANAYİ MÜZESİ’NDE YENİ ARAYIŞ VE BULUŞLARI SANAT TASARIM OBJELERİ OLARAK GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen ‘Şımartılmış Giysiler ve Ütopya Sergisi’ Tekstil Sanayi Müzesi’nde yeni arayış ve buluşları sanat tasarım objeleri olarak gözler önüne seriyor.

Merinos Tekstil Sanayi Müzesi, yaprak liflerinden yapılan resim sergisinin ardından şimdi de ‘Şımartılmış Giysiler ve Ütopya Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor. Küratörlüğünü Prof.Dr. Ayten Sürür’ün yaptığı sergide tasarımcılar Serna Uçar ile Turgay Başkan’ın yeri arayış ve buluşları sanat tasarım objeleri olarak sunan eserleri yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürü Muhterem Çevik ve Osmangazi Belediyesi Meclis üyesi Muzaffer Karadeniz’in de katıldığı serginin açılış töreninde konuşan Küratör Prof.Dr. Ayten Sürür, “Tasarım ve sanat birleşiminden oluşan giysi alanındaki yeni arayışlar, dünyadaki yeni pazarlar yaratabilme olanaklarını ve şansını ancak sanatla beslenen yeni fikirlerle artırabilmektedir. Giyim alanında yeni eğilimleri ve fikirleri, kendi özgür yaratıcılığıyla objelendirmeyi amaçlayan tasarımcı Serna Uçar, ‘Utopya’ projesi ve diğer patentli projeleriyle bu sergide yer aldı. Diğer tasarımcımız Turgay Başkan’ın tasarım ve çalışmaları ile ortak paydada buluşarak, yeni giysi tekstilleri ve sanat tekstilleri, ışık yayan tekstil teknolojisi kullanılarak geleneksel tekstiller ile sanatsal görüntüler sağlandı” dedi.
Tekstilde tasarıma farklı bir boyut kazandıran sergi 13 Mart’a kadar Merinos Tekstil Sanayi Müzesi’nde gezilebilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.02.2014 | Okunma sayısı:2361

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu