Haberler

GIPYS KINGS BURSA’DA

Font Boyutu

3 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

GIPYS KINGS BURSA’DA
- ‘50. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ’ SEBEBİYLE KONSER VERECEK OLAN GIPSY KINGS, EĞLENCELİ MELODİLERİNİ BURSALILARLA BULUŞTURMAYA HAZIRLANIYOR.
- DÜNYACA ÜNLÜ MÜZİK GRUBU GIPSY KINGS, BU AKŞAM SAAT 21.15’TE KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU’NDA MUHTEŞEM BİR KONSER VERECEK.

BURSA – ‘50. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında Bursa’da konser verecek olmanın mutluluğunu yaşayan Gipsy Kings’in solisti Nicolas Reyes, Türkiye’yi çok sevdiklerini ve Tarkan’ı çok beğendiklerini söyledi.

Dünyaca ünlü müzik grubu Gipsy Kings, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda bu akşam verecekleri konser öncesinde Almira Otel’de düzenlenen toplantıda basın mensuplarının sorularını cevapladı. Grubun solisti Nicolas Reyes, toplantıya grup üyelerini tanıtarak başladı.
Nicolas Reyes, Bursa konserinin heyecanını yaşadıklarını söyleyerek, “Burada grup olarak bulunmaktan ve konser verecek olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından gerçekleştirilen ‘50. Uluslararası Bursa Festivali’ sebebiyle Bursa’ya ilk kez geldiklerini söyleyen Reyes, Türkiye’yi çok sevdiklerini özellikle Bursa ve İstanbul başta olmak üzere her kenti gezmek istediklerini belirtti.

“Eğlence için müzik yapıyoruz”
Etnik bir müzik olan flamenkoyu pop tarzına adapte ederek, aşkı, hüznü, eğlenceyi hareketli ritimlerle sunan grubun müziği ile ilgili bilgi veren Reyes, “Sürekli mutlu olmamızın sebebi, müziği ve ritmi eğlence olarak görmemizdir. Eğlence için yaptığımızdan ve çoğu parçalar mutluluğu anlattığından biz de sürekli mutluyuz” dedi.
Grubun yıllardır süregelen başarısını da sanat ve müziğin evrenselliğine değinerek açıklayan Nicolas Reyes, “Gipys Kings’in bugünkü durumu, bizim tarzımızdan kaynaklanıyor. Tüm dünya, bunun bizim müziğimiz olduğunu biliyor. Dolayısıyla biz Gipsy Kings olduk, bu bizim tarzımız. Tüm dünyada yaşadığımız bu güzelliğin tek açıklaması bizim tarzımızla açıklanabilir” diye konuştu.
Türk sanatçıları mümkün oldukça dinlemeye çalıştıklarını belirten Reyes, Tarkan’ı çok sevdiklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı ve BKSTV Genel Sekreteri Ahmet Erdönmez de dünyaca ünlü müzik grubunu Bursa´da ağırlamanın sevincini yaşadıklarını belirtti. 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 03.07.2011 | Okunma sayısı:4963

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu