Haberler

GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Font Boyutu

 

19 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
BURSA
- Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 91'nci yıl kutlamaları Bursa'da coşkuyla yapıldı.
Törenler, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Baykurt ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Törenler daha sonra Atatürk Stadyumu’nda vatandaşların da yoğun katılımıyla devam etti. Vali Harput ile birlikte Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili'nin halkı selamlamasının ardından törende İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
Tören geçişinin ardından Işıklar Askeri Hava Lisesi öğrencilerinin yaptığı gösteriler beğeni topladı. Uludağ Üniversitesi Spor Bölümü öğrencilerinin yaptığı dans gösterileri ve Karizma Show'un gösterileri sırasında büyük heyecan yaşandı. Öğrenciler, Yeşil beyaz 'İnandık başardık, devrim yaptık' yazan tişörtlerle dans etti. Halk oyunları gösterisi yapan öğrenciler UEFA marşı söyleyerek timsah yürüyüşü yaptı.
İlk ve ortaöğretim kurumu öğrencilerinin yaptığı 'Aydınlığa Kürek Çekenler' gösterisinde ise Nazım Hikmet'in Arhavili İsmail Kuvayi Milliye Destanı şiiri okundu. Tören 'Bayraklaşan Yürekler' ve 'Merhaba Gök Gözlü Umut' gösterileriyle sona erdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.05.2010 | Okunma sayısı:4575

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir