Haberler

GENÇLİK MECLİSLERİ YEREL DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞI

Font Boyutu

25 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

GENÇLİK MECLİSLERİ YEREL DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞI
- BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ, BALIKESİR DURSUNBEY GENÇLİK MECLİSİ’Nİ AĞIRLADI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Balıkesir Dursunbey Gençlik Meclisi’ni ağırladı. Bilgi deneyimi ve tecrübe aktarımın yaşandığı toplantıda, gençlerin sosyal yaşama ve yerel yönetimlere katılımıyla ilgili işbirliği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki (Merinos AKKM) Bursa Kent Konseyi ofislerinde gerçekleşen toplantıda, Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Levent Yılmaz, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin çalışmaları hakkında bir sunum yaptı. Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin gençlik sivil toplum kuruluşlarının çatı kuruluşu vazifesi gördüğünü belirten Yılmaz, gençleri kent sorunlarının çözümüne yönelik karar verme süreçlerine kattıklarını söyledi. 2010-2011 döneminde istihdam, kariyer ve gençlik politikaları üzerine yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Yılmaz, Bursa’da yaşayan bireylerin kenti ve gençleri ilgilendiren her konuyu titizlikle ele alarak, çözümüne odaklandıklarını söyledi. Dursunbey Kent Konseyi Genel Sekreteri’ne ve Gençlik Meclisi üyelerine ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden Yılmaz, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin her zaman Dursunbeyli gençlerin yanında olacağını ifade etti.

Dursunbey Kent Konseyi Genel Sekreteri Nusret Ergin ise, yerel demokrasinin en önemli unsurlarından birinin gençlik meclisleri olduğunu ve bu konu ile ilgili en güçlü örneğin Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi olduğunu belirtti. Dursunbey Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 4 ay önce kurulduğunu söyleyen Genel Sekreter Ergin, “Yeni kurulmamıza rağmen Dursunbey’de birçok faaliyet gerçekleştirdik. Yapılanmamızı deneyimli ve güçlü gençlerden oluşturmaya özen gösterdik. Üyelerimiz ağırlıklı olarak üniversite öğrencileri ve öğretmenlerden oluşmakta fakat gençlik meclisi başkanımız lise öğrencisi. Türkiye’de örnek teşkil eden Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin çalışmalarını yerinde incelemek, bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Edindiğimiz bilgiler ışığında Dursunbey’de çok daha güçlü çalışmalar yapacağız. Misafirperverliklerinden dolayı Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerine ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantı sonunda Dursunbey Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi ofisini ziyaret ederek çalışma grubu temsilcilerinden bilgi aldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 25.05.2011 | Okunma sayısı:3478

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir