Haberler

GENÇLİK MECLİSLERİ ARASINDA GÜÇ BİRLİĞİ

Font Boyutu

 10 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

GENÇLİK MECLİSLERİ ARASINDA GÜÇ BİRLİĞİ
- BURSA’DA BULUNAN GENÇLİK MECLİSLERİ, BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ KOORDİNASYONUNDA BİR ARAYA GELDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi koordinasyonunda kentte faaliyet gösteren gençlik meclisleri bir araya geldi.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi ev sahipliğinde Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) gerçekleştirilen toplantıya Osmangazi, Nilüfer, Harmancık ve İznik gençlik meclislerinin üyeleri katıldı. Bursa’da bulunan gençlik meclisleri arasında iletişim ağı kurulmasının karara bağlandığı toplantıda, gençlerin gönüllü çalışmalara daha fazla katılması mesajı verildi.

Toplantıda konuşan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Bursa Kent Konseyi çatısı altında gençlerin düşüncelerini rahat bir şekilde dile getirebilmesi gerektiğini vurguladı. Kent konseylerinde gençlerin yarınlara ve geleceğe yönelik çalışmalar yapması gerektiğini dile getiren Pala, “Kendinize zarar verecek hiçbir faaliyetin içerisinde de olmayın. Dost ve arkadaş ortamlarını iyi seçin. Sürekli yeni ve farklı çalışmalara imza atın” dedi.
Bursa olarak Türkiye örnek olacak çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Pala, “Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisimiz bu zamana kadar önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Lise temsilcileri ve üniversitedeki topluluklarla bir araya geldik. Bu mekanlar sizlerin. Gelecek sizsiniz. Sizleri, kendimizin geleceğini de garanti altına almamız için iyi yetiştirmek gerekir. Bursa Kent Konseyi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar ise Bursa Gençlik Meclisi’nin kökünün 1996 yılına kadar uzandığını söyledi. Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak çatı kuruluş vazifesi gördüklerini ve Bursa’da gençlik alanında çalışan tüm kurumları Gençlik Meclisi çatısı altında buluşmayı hedeflediklerini vurgulayan Darılmazlar, “Bugün burada önemli bir çalışmaya daha imza atıyoruz. Bursa’da faaliyet gösteren gençlik meclislerini bir araya getirerek Bursa için ortak bir akıl oluşturmak istiyoruz. Yerel demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan gençlik meclisleri sayesinde şehrimizde yaşayan gençler yerel karar alma mekanizmalarına direkt katılıyorlar. Gönüllülüğe ayrı bir heyecan olarak bakıyorum. Birçok insan boş vakitlerini bu tür çalışmalara harcamak istemez ancak bizler bunu isteyerek yapıyoruz. Bu masa etrafındaki tüm arkadaşlarında aynı duyguları taşıdığına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Furkan Öksüz ise gençlik meclisi faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. İlçelerden gelen gençlik meclisi başkanları ise yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi. Toplantıya katılanların ortak kararıyla Bursa’da bulunan gençlik meclisleri arasında iletişim ağı kurulmasına ve bir sonraki toplantının Harmancık Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilmesine karar verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.05.2011 | Okunma sayısı:2751

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir