Haberler

Gençlik Meclisi Ümraniye’ye model oluyor

Font Boyutu

16 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

Gençlik Meclisi Ümraniye’ye model oluyor
- İstanbul Ümraniye Gençlik Meclisi, Bursa Kent Konseyi (BKK) Gençlik Meclisi’ni ziyaret etti.

BURSA –Bursa Kent Konseyi (BKK) Gençlik Meclisi, İstanbul Ümraniye Gençlik Meclisi üyelerini ağırladı.

Ümraniye Gençlik Meclisi, BKK Gençlik Meclisi’ni ziyaret ederek gençlik meclisi yapısı ve yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı. BKK ofislerindeki ziyarette, BKK Genel Sekreter Yardımcısı Murat Başlar, Ümraniye Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Aksakal, BKK Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Ahmet Can Üneş ve meclis üyeleri hazır bulundu.
Gençlerin yaşadığı şehre sahip çıkması adına gençlik meclislerinin önemli olduğunu vurgulayan Murat Başlar, “Farklı düşüncelere ait birçok genç, Gençlik Meclisi çatısı altında buluşabiliyor. Bu ortamlar demokrasinin ve demokrasi bilincinin gelişmesi adına güzel örneklerdir. Gençlik Meclisi üyeleri gerek gençlerin, gerekse de şehrin sıkıntıları üzerine projeler üretiyor. Çalışmaları ve düşünceleri ile yerel karar alma mekanizmalarına ortak oluyor” dedi.

Ümraniye Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Aksakal ise, BKK Gençlik Meclisi çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade etti. BKK’nin ve Gençlik Meclisi’nin Türkiye’ye örnek çalışmalar yaptığını anlatan Aksakal, “Ümraniye Gençlik Meclisi’nin kuruluşu çok yeni. Kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. BKK Gençlik Meclisi bizler için önemli bir rol model” diye konuştu.
Konuşmaların ardından BKK Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Ahmet Can Üneş tarafından Gençlik Meclisi yapısı ve yürütülen faaliyetler anlatıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 16.02.2014 | Okunma sayısı:1623

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir