Haberler

Gençlik Meclisi İtalya’da

Font Boyutu

20 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

Gençlik Meclisi İtalya’da
- Bursa Kent Konseyi (BKK) Gençlik Meclisi üyeleri, İtalya´nın Calabria Eyaleti’nin Badolato Bölgesi’nde gerçekleştirilen "Sosyal Baskıya Karşı Sosyal Medya" adlı projeye katıldı.

BURSA –Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, İtalya’da düzenlenen ‘Sosyal Baskıya Karşı Sosyal Medya’ (Social Media Against Social Oppression) konulu projeye katıldı.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri Hakan Darılmazlar, Hatice Beytekin, Ömer Çevik, Mehmet Kağan Kotoş, Ayça Mine Aşlakçı, Esma Işığıbol ve Çağla Nur Günal AB Gençlik Programları kapsamında İtalya´nın Calabria Eyaletinin Badolato Bölgesi’nde Badolato Gençlik Danışma Merkezi’nin (Consulta Giovanile Ulixes Di Badolato) ev sahipliğinde yapılan ‘Sosyal Baskıya Karşı Sosyal Medya’ (Social Media Against Social Oppression) konulu projeye katıldı. Ev sahibi İtalya’nın yanı sıra Türkiye, İsveç ve Litvanya’dan toplam 28 gencin katıldığı projede, Türkiye ve İsveç´ten gelen eğitmenler projenin atölye çalışmalarını yönetti. Proje çalışmalarında toplum tarafından dışlanan toplulukların sosyal haklarının korunmasında sosyal medyanın kullanılması değerlendirildiğini söyleyen Hakan Darılmazlar, “Toplumların bu sorunlara empati kurabilmesinde uygulanan Augusto Boal´un geliştirdiği "Theatre of the Oppressed" (Ezilenlerin Tiyatrosu) yöntemi uygulanarak yörede yaşayan halka bu sorunlar anlatıldı. Bu tiyatro bölgenin meydanında gerçekleştirildi. Seyirci ve oyuncu ayrımının ortadan kalktığı bu yeni tiyatro anlayışında izleyici olan yerel halk kimi zaman sorunun, kimi zaman da çözümün bir parçası oldu. Projede ayrıca dünyaca ünlü Japon aktör Haruhiko Yamanouchi tarafından iki gün boyunca gönüllü gençlere drama eğitimi verildi” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 20.10.2013 | Okunma sayısı:2135

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir