Haberler

GENÇLİK KAMPI'NDA DOSTLUK GECESİ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’nın konuğu olan 30 Makedonyalı gencin de katıldığı Türkiye-Makedonya Gecesi’nde dostluk rüzgarları esti.

Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı, final gecesi öncesinde unutulmayacak bir dostluk gecesine ev sahipliği yaptı. Kampın son dönem öğrencilerinin misafiri olan Makedonyalı gençler, ülkelerine özgü eğlencelerle Türk arkadaşlarını doyasıya eğlendirdiler. Makedonyalı gençler kamptaki arkadaşlarıyla birlikte zeybek ve kolbastıyı da oynayarak geceye renk kattılar. Makedonyalı gençler ülkelerine gitmeden önce BURFAŞ Genel Müdürü Zeynel Abidin Turan’ı da ziyaret ederek, kendilerine gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür ettiler. Gençlik kampının kardeş şehri Manastır’dan gelen heyet ve beraberindeki öğrenciler, ülkelerine gittiklerinde turizm elçisi gibi Türkiye’nin tanıtımını yapacaklarını söylediler.

Manastır Belediyesi Eğitim Danışmanı Snejana Petrevska ile JB Tito Lisesi Müdürü İlce Belcigerosvki BURFAŞ Genel Müdürü Turan’a ziyaretin anısına kentlerini tanıtan kitap ve CD armağan ettiler. Turan, geleceğin yöneticileri olan gençlerin bu yaşta sağladıkları arkadaşlığın ileride dünya barışına önemli katkılar sağlayacağının altını çizerek, “Makedonya toprakları ecdadımızın aziz hatıraları arasında. Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin de özel önem verdiği ecdadımızın iz bıraktığı yerlerde barış ve dostluk köprüleri kurma yönündeki çabalarına bizlerde bu tür etkinliklerle katkı sağlayamaya çalışıyoruz” dedi.

Tarih: 15.08.2009 | Okunma sayısı:3782

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir