Haberler

GENÇLİK KAMPI ARTIK DOĞA İLE İÇ İÇE

Font Boyutu

15 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

GENÇLİK KAMPI ARTIK DOĞA İLE İÇ İÇE
BU KAMP GENÇLERE HEM KENTLİLİK HEM DE DOĞA BİLİNCİ AŞILAYACAK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EN ÖNEMLİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ ARASINDA YER ALAN KENT GÖNÜLLÜLERİ GENÇLİK KAMPI, ŞEHRİN GÜRÜLTÜSÜNDEN UZAKLAŞTIRILIP, YİĞİTALİ KÖYÜ’NDE ULUDAĞ’IN ETEKLERİNDE KURULDU.
- KAMP ALANINI ZİYARET EDEN BAŞKAN ALTEPE, OKÇULUK VE ATICILIKTAKİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE, BU YIL DOĞA KAMPI FORMATINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK ETKİNLİKTE, GENÇLERE EŞSİZ ULUDAĞ MANZARASI EŞLİĞİNDE HEM KENTLİLİK HEM DE DOĞA VE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve 10 yıldır aralıksız sürdürülen Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’nın 11’incisi kent gürültüsünden uzak, eşsiz Uludağ manzarasına sahip, Yiğitali Köyü’nde gerçekleştirilecek. Kamp alanını gezen Başkan Altepe, gençlere hem kentlilik bilinci hem de çevre ve doğa bilinci aşılanacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin derslerinde başarılı olan 13-15 yaş grubundaki gençlere tatil yapma imkanı sunduğu 11’inci Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı, 20 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Önceki yıllarda Ürünlü’de yapılan kamp, bu yıl doğa kampı formatı kapsamında Uludağ eteklerindeki Yiğitali Köyü’nün Göl Pınarlar mevkiinde gerçekleştirilecek. Tüm hazırlıkların tamamlandığı kamp alanında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 6 dönemde 2 bin 400 öğrencinin ağırlanacağı kampta gerçekleştirilecek aktiviteler hakkında bilgi aldı.

Kentlilik ve doğa bilinci
Kampın bu yıl şehrin gürültüsünden uzaklaştırılıp, eşsiz Uludağ manzarasında kuş sesleri arasında gerçekleştirileceğini dile getiren Başkan Altepe, “Gençlerimizin kentlilik ve doğa bilincine sahip, paylaşmayı ve takım olmayı başaran bireyler olarak yetişmesini amaçlıyoruz. Tamamen doğal ortama taşınan kampa katılan gençlerimiz hem doğayı yakından tanıyacak hem de alacakları eğitimlerle kentlilik bilincine sahip olacak” diye konuştu.

Doğa sporlarını öğrenecekler
Kampçıların ulaşım, yemek, sağlık ve güvenlikle ilgili tüm ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanırken, zengin aktivite içeriğiyle kampçılar, keyifli bir tatil geçirme imkanı bulacak. Gök bilim istasyonu, oryantirik, okçuluk, binicilik, paintball, hiiking, gece yürüyüşleri, kentini tanıma, kentlilik bilincine sahip olma ve bireysel sosyalleşme eğitimleriyle, gençler 5 günü dolu dolu geçirecek.

Başkan hünerlerini sergiledi
Kamp alanında düzenlenen spor alanlarını gezen Başkan Altepe, okçulukta da hünerlerini sergiledi. Bugüne kadar hiç ok atmadığını belirten Başkan Altepe, eğitmenlerin verdiği bilgilerin ardından yaptığı atışlarla hedefi vurmayı başardı. Daha sonra havalı tüfekle araziye yerleştirilen metal sincapları da vuran Başkan Altepe, paintball müsabakasını da ilgiyle izledi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


 

Tarih: 15.06.2011 | Okunma sayısı:11035

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu