Haberler

GENÇLEŞEN TÜRKÜLER İLE ‘MOTİF MOTİF ANADOLU’

Font Boyutu

21 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

GENÇLEŞEN TÜRKÜLER İLE ‘MOTİF MOTİF ANADOLU’

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Motif Motif Anadolu Türk Halk Müziği Konseri’ Tayyare Kültür Merkezi’nde keyifli bir güne imzasını attı.

Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve sanat projelerinden ‘Gençleşen Türküler/Şarkılar Gençlik Koroları Projesi’ kapsamında düzenlenen konser, proje koordinatörü ve Şef Erdinç Ertüzün ve Servet Ertükel yönetiminde gerçekleştirildi. Keyifli konserde, farklı yörelere ait türküler söylendi. Ulu Önder Atatürk’ün sevdiği türkülerin de seslendirildiği konserde sanatçılar, seyircilerden bol bol alkış aldı.
Türkiye Genç Eğitimciler Federasyonu Başkanı Ümit Kara, Türkiye Halkoyunları Federasyonu İl Yönetimi, Bursa Halk Müziği ve Halkoyunları Platformu yönetim kurulu üyeleri, Emniyet Müdürleri Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ile Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürü Nur Çakır konseri beğeniyle izledi. Çakır, konserin sonunda sanatçılara çiçek vererek, Büyükşehir Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya önem verdiğini ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 21.01.2013 | Okunma sayısı:4810

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir