Haberler

GENÇLERİN DOĞA SINAVI

Font Boyutu

3 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

GENÇLERİN DOĞA SINAVI
BAŞKAN ALTEPE: “TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GÜCÜ GENÇLERİMİZDİR”
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN KENT GÖNÜLLÜLERİ GENÇLİK DOĞA KAMPI, BURSALI GENÇLERDEN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GÜCÜ OLAN GENÇLERİMİZ BİZİM KOZUMUZ. GENÇLERİMİZİN KENTLİLİK BİLİNCİ KAZANMALARINI HEDEFLİYORUZ” DEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11. kez gerçekleştirilen Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı, gençlerin yaşamlarına ışık tutacak önemli deneyimler kazandırıyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından BURFAŞ koordinasyonunda Uludağ eteklerindeki Yiğitali’de gerçekleştirilen kamp, 11. yılında farklı bir konseptle öğrencileri ağırlıyor. Yaz boyunca 5’er günlük dönemlerle gerçekleştirilen doğa kampına 13- 15 yaşları arasındaki gençler büyük ilgi gösteriyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’nı ziyaret etti. Gençlerin kampla ilgili görüşlerini alan ve geleceğin gençlerin elinde olduğunu söyleyen Başkan Altepe, “Türkiye’nin en büyük gücü genç nüfusumuzdur. Gençlerimiz bizim kozumuz. Doğa kampında, güzel etkinliklerle gençlerimizin yaşamlarında farklı deneyimler kazanmalarını, takım ruhunu ve kentlilik bilinci kazanmalarını istiyoruz. Geleceğin liderleri olan gençlerimize Bursa’mızın değerlerini tanıtmayı ve örnek bireyler olmalarını amaçlıyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi olarak gençler için yapılan faaliyetlerden örnekler veren Başkan Altepe, kampçı gençlerle birlikte paintball oynadı ve ok attı. Kamp süresince yapılan yarışmalarda dereceye giren ve madalya kazanan öğrencileri tek tek tebrik eden Başkan Altepe, kampa emek veren yönetici ve eğitmenlere de sertifikalarını takdim etti. Kampta çok eğlenceli zaman geçirdiklerini anlatan çocuklar ise kampın süresinin kısa olduğunu söyleyerek, kamp dönemlerinin uzatılmasını istediler.
Başkan Altepe’ye kamp ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerin yöneticileri de eşlik etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 03.07.2011 | Okunma sayısı:5553

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu