Haberler

GENÇLERDEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK UYGULAMA

Font Boyutu


19 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

GENÇLERDEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK UYGULAMA
- BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ TARAFINDAN DÜZENLENEN BURSA’NIN İLK ‘LİSE TEMSİLCİLERİ BULUŞMASI’NIN ÇIKTILARI İLGİLİ KURUM VE KURULUŞLARA İLETİLDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen ‘Bursa Lise Temsilcileri Buluşması’nda, öğrenci meclis başkanları tarafından sunulan öneriler bir rapor haline getirilerek ilgili kurum ve kuruluşlara gönderildi.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Başkanlık Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Bursa Lise Temsilcileri Buluşması’nda ilk kez bir araya gelerek sıkıntılarını özgürce dile getirebilme imkanı bulan liseli gençler, çözüm yollarını da konuştu. Çözüm yollarıyla ilgili öneriler, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından rapor haline getirilerek Milli Eğitim Bakanlığı, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Emniyet Müdürlüğü, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne gönderildi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, “Bursa Kent Konseyi’nin yasal görev alanı içerisinde bulunan konulara yeni yaklaşımlar getiriyoruz. Okullarında seçilerek başkan olan liseli gençlerle Türkiye’ye örnek bir toplantı gerçekleştirdik. Gençlerimiz harika ve ne konuştuğunu biliyor. Bursa Kent Konseyi’nin ‘Toplumsal Denge Çizgisi Anlayışı’ ile çalışmaları devam edecektir” diye konuştu.

Liseli gençlere destek
Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar ise lise eğitimini sürdüren gençlerin karar alma mekanizmalarına dahil olma sürecini desteklediklerini söyledi. Bursa’nın 17 ilçesinden 102 lise öğrenci meclis başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin bir araya geldiğini vurgulayan Darılmazlar, “Lise Temsilcileri Buluşması sayesinde liselerde eğitim gören öğrenci arkadaşlarımızı bir araya getirdik ve kendilerine düşüncelerini özgürce sunabilecekleri bir platform hazırladık. Buluşma sayesinde öğrenciler karşılaştıkları problemleri dile getirirken aynı zamanda sundukları çözüm önerileri ile karar alma mekanizmalarının bir parçası haline gelmişlerdir” dedi.
Önerilerin eğitim, ulaşım, güvenlik ve sağlık başlıklarından oluştuğunu söyleyen Darılmazlar, raporun 26 maddeyi içerdiğini dile getirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 20.06.2011 | Okunma sayısı:3407

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir