Haberler

GENÇLERDEN SAĞLIK ATAĞI

Font Boyutu

 Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, ‘1 Aralık Dünya AIDS Günü’ nedeniyle stant açarak, vatandaşların konuyla ilgili bilinçlenmelerini sağladı.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde stant açan gençler, 1 Aralık’ın ‘Dünya AIDS Günü’ olduğunu hatırlatarak, bir hafta boyunca hastalığı vatandaşlara tanıtmak adına çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Başak Saygı, dünyada giderek daha da ciddi bir tehlikeye dönüşen aids konusunda insanların yeterince bilgi sahibi olmadığını anlatarak, “Genç yaşlı herkesin yaşamını tehdit eden aids önlenmezse 22. yüzyılla birlikte Afrika başta olmak üzere geri kalmış ülkelerde ortalama yaşam süresini otuzun altına düşürme tehlikesine sahiptir. Bu nedenle bu konu ülkemizde de ciddiyetle ele alınmaktadır. Biz de gençler başta olmak üzere tüm vatandaşları aidsle ilgili bilinçlendirmek için çalışmalar yapıyoruz. Bursa önyargılarından kurtuluyor” dedi.
Saygı, gençlerin bilinçlenmesi halinde hastalığın yayılma oranının azalacağına inandığını belirterek, açtıkları stantta HIV / AIDS virüsünden korunma yollarını içeren broşürler dağıttıklarını sözlerine ekledi. Bursalıların konuyla ilgili çalışmalarından dolayı gençlik meclisi üyelerini tebrik ettiğini de sözlerine ekleyen Saygı, çalışmalarına destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala’ya teşekkür etti.

Tarih: 02.12.2009 | Okunma sayısı:3260

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir