Haberler

GENÇLERDEN GÜÇ BİRLİĞİ

Font Boyutu

 20 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

GENÇLERDEN GÜÇ BİRLİĞİ
- BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ ÜYELERİ, BURSANAT GENÇLİK VE EĞİTİM DERNEĞİ’Nİ ZİYARET EDEREK, GENÇLİK SORUNLARI VE ORTAK YAPILACAK ÇALIŞMALAR ÜZERİNE FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR.

BURSA –
Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Bursa’da faaliyet gösteren gençlik derneklerinin ziyaretini kapsayan programlarına BurSanat Gençlik ve Eğitim Derneği ile başladı.

Gençlik Meclisi üyelerinin Pirinçhan’da bulunan ofislerine ziyaret ettiği BurSanat Derneği Başkanı Sertaç Şipka, yaklaşık 2 yıldır faaliyette olduklarını belirtti. Şipka, BurSanat’ın AB Eğitim ve Gençlik Programları projelerinden Eylem 2 Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında öğrenci gönderen ve koordinatör kuruluş olarak akreditasyon sahibi olduklarını dile getirdi.
Bursa Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Hakan Darılmazlar da 2010 yılı Mayıs ayında Ankara’da gerçekleşen Ulusal Gençlik Parlamentosu’nda Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi seçildiklerini hatırlatarak, “Önümüzdeki dönemde gençlik alanında çalışan kurumlarla ortaklıklara öncelik vereceğiz, kapasite gelişimine yönelik eğitimler düzenleyeceğiz” dedi.
Toplantıda, Bursa’da gençler arasında güç birliği oluşturulması amacıyla yapılması gerekenler de konuşuldu. Ziyarette ayrıca Bursa Gençlik Meclisi ve BurSanat ortaklığında, Kasım 2010 ile Mayıs 2011 tarihleri arasında, uzmanların katılımıyla 14 seminerin yer alacağı ‘Başarı Akademisi’nin gerçekleştirilmesine de karar verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 20.10.2010 | Okunma sayısı:4226

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir