Haberler

Gençlerden 19 Mayıs Özel konseri

Font Boyutu

17 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

Gençlerden 19 Mayıs Özel konseri
- Bursa, Almanya, Estonya ve Letonyalı genç sanatçıların birlikte sahneye çıkacağı Bursa Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası’nın ‘19 Mayıs Özel Konseri’, 20 Mayıs Cuma günü saat 20.00’da Merinos AKKM Orhangazi Salonu’nda gerçekleştirilecek.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası, 19 Mayıs Özel konseri ile sanatseverleri eşsiz bir müzik yolculuğuna çıkaracak. Konserde, ünlü sanatçılar Dilek Türkan ve Cihan Okan da solist olarak sahneye çıkacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi ve Almanya Rathenow Müzik Okulu arasında 2004 yılında oluşturulan, daha sonra Almanya Meckenbeuren Müzik Okulu ile Estonya-Tallin ve Letonya-Riga Müzik okullarının da katılımıyla zenginleşen Bursa Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası, 20 Mayıs Cuma günü görkemli bir konserle Bursalı müzikseverlerle buluşacak. Bursa, Almanya, Estonya ve Letonyalı genç sanatçıların birlikte sahneye çıkacağı orkestranın ‘19 Mayıs Özel Konseri’nde şefliğini Bursa’dan Çağrı Şen, Riga’dan Andris Gailis, Tallinn’den Riivo Jogi dönüşümlü olarak üstlenecek. Müzik camiasının iki güçlü sesi Dilek Türkan ve Cihan Okan da konserde solist olarak sahneye çıkacak.
Konserde seslendirilecek Türk Müziği eserlerinin düzenlemeleri ise usta sanatçı Oğuzhan Balcı’ya ait... Levent Sezgin yönetiminde Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden oluşan bir koro da solistlere eşlik edecek. Sanatseverler, 20 Mayıs Cuma günü Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda saat 20.00’da başlayacak olan konseri ücretsiz olarak izleyebilecekler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.05.2016 | Okunma sayısı:1788

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir