Haberler

Genç atletler 3. oldu

Font Boyutu

21 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

Genç atletler 3. oldu
- Genç atletlerin üçüncülüğü, Bursa’yı sevindirdi.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Atletizm Genç Takımı, ‘Turkcell Gençler Atletizm Finali’ni üçüncü sırada tamamlayarak Bursa´ya bir kupa daha kazandırdı.

Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Atletizm Genç Takımı, Eskişehir´de yapılan ‘Turkcell Gençler Atletizm Finali’ni üçüncü sırada tamamlayarak Bursa´ya bir kupa daha kazandırdı. 1500 m yarışlarında Tuğba Akdoğan ile birincilik, gülle atma yarışlarında Sinem Yıldırım ile birincilik, 200 m yarışlarında İpek Usta ile üçüncülük, 3000 m yarışlarında Latife Güven ile üçüncülük, 100 m ve 400 m engelli yarışlarında Cevriye Eryenen ile üçüncülük, disk atma yarışlarında Sinem Yıldırım ile üçüncülük ve cirit atma yarışlarında ise Songül Çalparmak ile üçüncülük elde eden yeşil beyazlılar, toplamda elde ettiği 95 puanla Fenerbahçe SK ve ENKA SK’nın ardından üçüncülük basamağında yer almayı başardı.
Bursa´ya büyükler kategorisinin ardından gençler kategorisinde de üçüncülük kupası getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atletizm Baş Antrenörü İshak Kaya, altyapıdan gelen yerli sporcularla ve düşük bütçeyle iyi sonuçlar kazandıklarını söyledi. Kaya, özellikle altyapıdan gelen sporcuların, gelişimlerini başarılı yarışlarla göstermesinin Büyükşehir Belediyesi´nin spor yatırımlarında doğru işler yaptığının kanıtı olduğunu vurguladı. Kupa töreninin ardından büyük mutluluk yaşayan Bursa Büyükşehir Belediyespor´un genç atletleri, objektiflere bol bol poz vererek sevinçlerini ölümsüzleştirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 21.08.2017 | Okunma sayısı:1138

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir