Haberler

'GELECEĞİN YILDIZLARI BURSA'DA YETİŞMELİ'

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, amatör spor kulüplerine verilen desteğin süreceğini, geleceğin yıldızlarının Bursa’da yetişmesi için sportif alandaki çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini belirtti.
Başkan Recep Altepe ve AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar, Batı Trakya Spor Kulübü yöneticileri ile kulüp lokalinde bir araya geldi. Bursa’da 32 yıldır faaliyet gösteren Batı Trakya Spor Kulübü’nün çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Altepe, gençlerin spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzaklaşacağını ve daha sağlıklı bireyler olacağını belirterek, “Daha çok gencimize ulaşalım, spor yaptıralım. Kentimizin önemli olan Batı Trakya Spor Kulübü’ne de elimizden gelen desteği vereceğiz. Takımın daha iyi yerlere gelmesi noktasında biz üzerimize düşeni yapalım, gençlerimize sahip çıkalım” diye konuştu.

“Hipodrom sahalarına düzenleme”

Bursa’daki amatör spor kulüplerine her zaman destek verdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, Hipodrom’daki futbol 3 sahasının elden geçirileceğini ve sahaların suni çim olacağını belirterek, konuyla ilgili çalışmaların başladığını müjdeledi. Spor yapan insanların yaşam kalitesinin arttığına dikkati çeken Başkan Altepe, “Spor camiasını hareketlendirmemiz gerekiyor. Kulüplerimizin güçlü olması işçin gerekeni yapıyoruz. Sporcularımızın sayısının artmasını istiyoruz. Bursa’da Bursaspor’a altyapıdan futbolcu yetiştirebilecek kapasitede çok takım var” diye konuştu.
Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Necati Biçer de Başkan Altepe’ye desteklerinden dolayı teşekkür ederek, takımlarını daha iyi yerlere taşıma noktasında el birliğiyle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Batı Trakya Spor Kulübü ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ile Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın yanı sıra AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Tahsin Kara, Yıldırım İlçe Başkanı Mümin Demir ve Nilüfer İlçe Başkanı Metin Düvencioğlu da hazır bulundu.

Tarih: 21.01.2010 | Okunma sayısı:7396

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir