Haberler

Geleceğin mühendislerinden Büyükşehir´e ziyaret

Font Boyutu

 26 EYLÜL 2017

BASIN BÜLTENİ

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİNDEN BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARET

-          SHELL ECO MARATON İSTANBUL İLE SHELL ECO MARATON EUROPA YARIŞMALARINA KATILAN VE TAKIM HALİNDE DERECE ALAN ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ MAKİNE TOPLULUĞU (UMAKIT) ÖĞRENCİLERİ, BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU.

-          ANKARA YOLU’NDAKİ BAŞKANLIK BİNASINDA GERÇEKLEŞEN GÖRÜŞMEDE, BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ ABDÜLKADİR KARLIK AĞIRLADI.

BURSA - Shell Eco Maraton İstanbul ile Shell Eco Maraton Europa yarışmalarına katılan ve takım halinde derece alan Uludağ Üniversitesi Makine Topluluğu (UMAKIT) öğrencileri, Büyükşehir’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Ankara Yolu’ndaki başkanlık binasında gerçekleşen görüşmede, başarılı öğrencileri Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık ağırladı.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, mühendislik fakültesi öğrencilerini aldıkları sonuçlar nedeniyle kutladı. Konuşmasında Bursa ve Türkiye’nin üretime ihtiyaç duyduğunu, Büyükşehir’in tüm kaynaklarını 2023 hedefleri doğrultusunda her alanda seferber ettiğini vurgulayan Başkanvekili Karlık, geleceğin üreterek kazanmakta olduğunu söyledi. UMAKIT öğrencilerinin aldıkları sonuçların gelecek adına umut verici olduğunu kaydeden Başkanvekili Karlık, “Tek eksiğimiz çok çalışmak ve üretmek. Bunu yaptığımız takdirde, yolumuz da umutlarımız da açık. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler tamamen sizlerin arkasındayız” dedi.

UMAKIT Takım Kaptanı Ali Alev de yarışmalar boyunca verdiği maddi ve manevi destekler nedeniyle Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti. Önce Shell Eco Maraton Türkiye 2017 yarışmalarında 3.’lük ve ‘En İyi Takım Ruhu’ ödülü aldıklarını belirten Alev, daha sonra aynı yarışmanın bir üst klasmanı olan Londra versiyonunda da 6.’lık ve ‘En İyi Türk Takımı’ ödülünü elde ettiklerini anlattı.

Başkanvekili Karlık, geleceğin mühendislerine günün anısına bir başarı plaketi takdim etti. Öğrenciler de Başkanvekili Karlık’a yarışmalarda kullandıkları bir aracın görselini hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

Tarih: 26.09.2017 | Okunma sayısı:1880

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu