Haberler

Geleceğin mühendisleri BTM’de yetişiyor

Font Boyutu

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğin bilim adamlarını yetiştirilmesi hedefiyle kente kazandırdığı vizyon projesi Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), bilimsel eğitime katkılarını sürdürüyor.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin sürekli eğitim programı BTM Akademi, farklı disiplinlerde gerçekleştirilen eğitim programlarıyla geleceğin teknolojilerini üretecek çocukların ve gençlerin ufkunu açıyor.

Tüm okul seviyeleri için gerçekleştirilen bilimsel eğitim programlarından oluşan BTM Akademi’de katılımcılar, 12-16 hafta arası değişen periyotta sadece hafta sonları olmak üzere toplamda 60 saate kadar ilgi duydukları disipline ilişkin, uzman eğitimciler tarafından teorik ve pratik olmak üzere kapsamlı bir eğitimden geçiyor.

Kodlayan nesil

Okullardan gelen taleplere ve çocukların ilgi alanına göre eğitim içeriğinin hazırlandığı BTM Akademi’de öğrenciler, ‘Kodlama’, ‘Maker’, ‘Robotik’, ‘Drone’, ‘RC Model Uçak’ ve ‘Mars Aracı’ yapımını öğreniyor, program sonunda kendi ürettikleri ürünleri evlerine götürüyor.

Yeni teknolojiler üretme adına yeteneklerini de geliştiren öğrenciler, basitten karmaşığa robotik mantığını kavrama ve havacılık prensipleri gibi çok geniş bir alanda kaliteli bir eğitim imkânına kavuşuyor.

Kodlama ve Marker Akademi programında ise çocuklara ve gençlere programlama dilini sevdirecek uygulamalar sunuluyor. Sistematik düşünme becerisini geliştiren, problem çözebilme yeteneğini artıran, farklı olaylar arasındaki ilişki görebilmeyi sağlayan programlamayı kalıplaşmış detaylardan arındırarak basit ve eğlenceli bir biçimde sunan program yazılım teknolojisinin gelişimine de ışık tutuyor.

 

Okul gruplarına özel eğitimler

BTM Akademi eğitimlerine okul grupları haricinde bireysel olarak katılmakta mümkün... Okullardan, BTM Akademi’ye başvuranlar kendilerine özel bir eğitim programı talebinde de bulunabiliyor. BTM Akademiye katılmak isteyenler eğitim kurumları, www.bursabilimmerkezi.org adresi ile 0224 716 37 40 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilir, kendi ilgi alanlarına ilişkin bilimsel programlarını oluşturabilirler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 28.02.2018 | Okunma sayısı:1192

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir