Haberler

Geleceğe kitap ver

Font Boyutu

13 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

Geleceğe kitap ver
- Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Türkiye Kütüphaneciler Derneği Bursa Şubesi işbirliğiyle “Geleceğe kitap ver” sloganıyla kitap bağışı kampanyası başlatıldı.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Türkiye Kütüphaneciler Derneği Bursa Şubesi işbirliğiyle “Geleceğe Kitap Ver” sloganıyla başlatılan kitap bağışı kampanyası için ilk bağış Bursa Kent Konseyi personelinden geldi.

Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Türkiye Kütüphaneciler Derneği Bursa Şubesi ortaklığıyla “Geleceğe Kitap Ver” kitap bağışı kampanyası başlatıldı. Bursa İl Halk Kütüphanesi, Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi, Uludağ Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri ve Bursa Kent Konseyi ofislerinde toplanan kitaplar, uzman eğitimciler tarafından tasnif edilecek. Tasnifin ardından köy okulları başta olmak üzere okul kütüphanelerine bağışlanacak.

BKK Başkanı Semih Pala, “Öncelikli olarak Bursa´da bulunan okullarımız ve kurumlarımız olmak üzere kitap bağışı yapmak isteyen kişi ve kurumlar ile ihtiyaç sahibi kurumlar arası köprü görevinde bulunmayı hedefliyoruz. Kimsenin kitaptan mahrum kalmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.01.2015 | Okunma sayısı:2953

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir