Haberler

Gaziler günü Büyükşehir’de kutlandı

Font Boyutu

 19 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

GAZİLER GÜNÜ BÜYÜKŞEHİR’DE KUTLANDI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARİHİ BİNADA GAZİ DERNEKLERİNİ AĞIRLAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANVEKİLİ ABDÜLKADİR KARLIK, “ŞEHİT VE GAZİLERİN HAYATLARINI ORTAYA KOYARAK EMANET ETTİKLERİ BU TOPRAKLARI DAHA İLERİYE TAŞIMAK BİZİM BOYNUMUZUN BORCUDUR” DEDİ.

BURSA– Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Gaziler günü etkinlikleri kapsamında Bursa’daki şehit ve gazi derneklerinin temsilcilerini ağırladı. Karlık, “Şehit ve gazilerin hayatlarını ortaya koyarak emanet ettikleri bu toprakları, daha ileriye taşımak bizim boynumuzun borcudur” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Ulu önder Atatürk’e gazi unvanı ve Mareşal rütbesi vermesinin 93. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesi Başkanı Muzaffer Uyar ve beraberindeki heyet, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık’ı tarihi binada ziyaret etti. Şehit ve gazilerin Türkiye’nin bağımsızlığında çok önemli mücadeleler verdiğini belirten Karlık, “Şehit ve gazilerin hayatlarını ortaya koyarak emanet ettikleri bu toprakları, daha ileriye taşımak bizim boynumuzun borcudur” dedi. Şehit ve gazilere, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman desteklerinin tam olduğunu vurgulayan Karlık, ziyaret sonunda konuklara günün anısına Bursa’yı simgeleyen hediye verdi.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.09.2014 | Okunma sayısı:1635

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu