Haberler

Gazcılar esnafı Suriye için tek yürek

Font Boyutu

 12 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

GAZCILAR ESNAFI SURİYE İÇİN TEK YÜREK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA GAZCILAR ESNAFI TARAFINDAN TOPLANAN 1 TIR DOLUSU YARDIM MALZEMESİ, SAVAŞ MAĞDURU MAZLUMLARA ULAŞTIRILMAK ÜZERE SURİYE’YE GÖNDERİLDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gazcılar esnafı tarafından toplanan 1 tır dolusu yardım malzemesi, savaş mağduru mazlumlara ulaştırılmak üzere Suriye’ye gönderildi.

Suriye’de devam eden iç savaşta mağdur olan mazlum Müslümanlara yardım noktasında başı çeken kentlerin başında gelen Bursa’dan bir tır dolusu yardım malzemesi daha bölgeye gönderildi. Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Gazcılar Caddesi esnafı ve Bedir Camii cemaati tarafından toplanan içinde temizlik ve gıda malzemesi, soba, fırın gibi ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu yardır tırı, dualarla Suriye’ye gönderildi. Yardım tırının uğurlanması töreninde yardımsever Gazcılar esnafını yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Suriye’deki Müslümanların kan, gözyaşı ve zulümle bir sınav verdiklerini hatırlatarak, “Bizler de buradan yapacağımız yardımlarla imtihan ediliyoruz. Ben bölge halkına desteğini esirgemeyen esnafımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu yardımların da devamı gelecek” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 12.12.2014 | Okunma sayısı:1709

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu