Haberler

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN NABZI BURSA'DA ATACAK

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından düzenlenen ‘Gelişen Kentler Zirvesi’, gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren önemli yatırımcıları Bursa’da buluşturuyor. Özellikle tarihi ve kültürel mirasın korunması yönündeki çalışmalarla ‘marka kent’ olma yolunda ilerleyen Bursa’nın gayrimenkul alanındaki yatırım potansiyeli iki günlük zirvede ele alınacak.

Hedef; Bursa’ya yatırımcı çekmek

Gayrimenkul sektörünü bir araya getiren GYODER, gelişen kentlerdeki gayrimenkul yatırım fırsatlarını sektörün temsilcileriyle buluşturmak amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte hazırlandığı ‘Gelişen Kentler Zirvesi’nin ilkini Bursa’da düzenliyor. Bursa’da kentsel dönüşüm projeleri ve yatırım fırsatlarının ele alınacağı zirve, 7-8 Ocak tarihlerinde Almira Otel’de yapılacak. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vedat Akgiray, Bilgi Üniversitesi, İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asaf Savaş Akat, Merkez Bankası Eski Başkanı Gazi Erçel’in yanı sıra gayrimenkul firmalarının üst düzey yöneticilerinin de katılacağı zirvede, Bursa gayrimenkul sektörü açısından tüm yönleriyle ele alınacak.

Yatırım alanları gezilecek

Gayrimenkul sektörünün tüm yönleriyle ele alınacağı zirvede, ‘Kriz sonrası yeni ekonomik dönem’, ‘Bursa gayrimenkul sektörü değerlendirme ve öngörüler 2015 rapor sunumu’, ‘Bursa’da kentsel dönüşüm projeleri ve yatırım fırsatları’, ‘Yatırımcı gözüyle gelişen kentler’ konularında sunumlar yapılacak. Ayrıca zirveye katılan yatırımcılar, etkinlik kapsamındaki teknik gezide, Sıcaksu Kentsel Dönüşüm Projesi Alanı, Santral Garaj Kentsel Dönüşüm Proje Alanı, Merinos Kongre ve Kültür Merkezi, Çekirge İntam Blokları Proje Alanı, Gökdere Eğlence ve Spor Vadisi ile Atatürk Stadyumu’nu inceleme fırsatı da bulacak.

Tarih: 05.01.2010 | Okunma sayısı:7314

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir