Haberler

FSM’NİN YENİ YÜZÜNE HALK OYLAMASIYLA KARAR VERİLECEK

Font Boyutu

9 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

FSM’NİN YENİ YÜZÜNE HALK OYLAMASIYLA KARAR VERİLECEK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KATILIMCI YÖNETİM ANLAYIŞI KAPSAMINDA FATİH SULTAN MEHMET BULVARI’NDA UYGULANACAK ÇEVRE DÜZENLEMESİYLE İLGİLİ PROJELERİ HALK OYLAMASINA SUNDU.
- FSM İÇİN 3 FARKLI KONSEPTİ ÖNGÖREN PROJELER, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN RESMİ İNTERNET SİTESİNDEN HALK OYLAMASINA SUNULDU.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, katılımcı yönetim anlayışı kapsamında, vatandaşları da yönetimin bir parçası haline getirmek amacıyla farklı bir uygulama başlattı. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda uygulanacak çevre düzenlemesiyle ilgili projeler, belediyenin resmi internet sitesinden halk oylamasına sunuldu.

Kent merkezindeki ana cadde ve sokakları daha sağlıklı hale getirmek için yoğun bir çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda yapılacak çalışmaların da startını verdi. Caddede yapılması planlanan yaya ve bisiklet yollarının kaplama malzemeleri, aydınlatma elemanları, orta refüj düzenlemeleri ve kavşak düzenlemelerini içeren 3 farklı konsept proje oluşturuldu. Katılımcı yönetim anlayışı kapsamında vatandaşları da yönetimin bir parçası haline getirmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, uygulanacak projenin belirlenmesi için halk oylaması başlattı.

Cadde düzenlemesi için hazırlanan 3 farklı projesi Büyükşehir Belediyesi’nin www.bursa.bel.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden halk oylamasına sunuldu. Oylamanın ilk gününde büyük ilgi gören ankete 200’ün üzerinde vatandaş katıldı. Bir ay boyunca devam edecek olan anketin ardından en fazla ilgi gören proje, kamuoyuna açıklanacak ve caddedeki düzenleme çalışmalarının startı verilecek.

Caddenin mevcut durumunun yanında yapılacak düzenleme sonrası gündüz ve gece görüntülerinin yer aldığı ankete tüm vatandaşlar katılabilecek. Bunun yanında vatandaşlar istedikleri takdirde, proje ile ilgili görüş ve önerilerini de belirtebilecek.

Ankete katılmak için tıklayın...

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 09.05.2011 | Okunma sayısı:4176

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir