Haberler

Fransa yolcusu Ertuğrul, veda turuna çıktı

Font Boyutu

 

BURSA - Fransa İkinci Futbol Ligi ekibi Le Havre’ye transfer olan Bursaspor'un milli oyuncusu Ertuğrul Ersoy, veda için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ziyaret etti. Başkan Aktaş, milli takımlar düzeyinde önemli katkıları olacağına inandığı genç sporcuya başarılar diledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş,  Fransa İkinci Futbol Ligi ekibi Le Havre’ye transfer olan Bursaspor'un milli oyuncusu Ertuğrul Ersoy’u ağırladı. Bugüne kadar Bursaspor’a verdiği emekler için genç sporcuya teşekkür eden Başkan Aktaş, “Kendisi bu şehrin yetiştirdiği, Bursaspor’a güzel hizmetler etmiş, canla başla çalışmış bir kardeşimiz. An itibariyle Fransa’nın Le Havre takımıyla anlaştı. 2019 2020 sezonunda orası için ter dökecek. Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, Bursa’nın evladı olarak, inşallah formasını en güzel şekilde terletip, gururumuz olacak. Biz de kendisini yakinen takip edeceğiz. İnanıyor ve ümit ediyorum ki milli takımlar düzeyinde de önemli emekleri ve katkıları olacak. Bu transferin kendisine, ailesine ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu transferden Bursaspor da kazançlı çıkmıştır. Ben Ertuğrul’un başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Artık Fransız Kulübü için ter dökecek olan Ertuğrul Ersoy da Bursaspor’da kaptanlık yaptığı dönemde Başkan Aktaş’ın, başkandan ziyade bir abi gibi olduğunu belirterek, bu nedenle veda ziyaretlerine Başkan Aktaş’tan başladığını söyledi. Başkan Aktaş’ın, sıkıntılı dönemlerde her zaman arkalarında durduğunu ve destek verdiğini ifade eden Ersoy, Fransa’da Bursa’yı en güzel şekilde temsil edeceğini vurguladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

 

Tarih: 28.08.2019 | Okunma sayısı:1566

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu