Haberler

Fransa ve Finlandiya’dan Bursa’ya işbirliği çağrısı

Font Boyutu

22 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

Fransa ve Finlandiya’dan Bursa’ya işbirliği çağrısı
- Bursa’ya gelen Fransa Büyükelçisi Laurent Bili ve Bordeaux Belediyesi ve Ticaret Sanayi Odası üst düzey yetkilileri ile Finlandiya Büyükelçisi Nina Vaskunlahti ve Oulu Belediyesi Meclis Başkanı Riikka Moilanen, Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret etti.
- Bursa’yı çok sevdiklerini, kentin tarihi dokusuna hayran kaldıklarını söyleyen Fransa Büyükelçisi Bili ve Finlandiya Büyükelçisi Vaskunlahti, Bursa ile sosyal, kültürel ve ekonomik olarak işbirliğini geliştirmeyi istediklerini söyledi.

BURSA – Bursa’yı ziyaret eden Fransa Büyükelçisi Laurent Bili, Bordeaux Belediyesi ve Ticaret Sanayi Odası üst düzey yetkilileri ile Finlandiya Büyükelçisi Nina Vaskunlahti ve Oulu Belediyesi Meclis Başkanı Riikka Moilanen, kente hayran oldu.

Bursa’da çeşitli temaslarda bulunmak üzere şehre gelen Fransa Büyükelçisi Laurent Bili, Bordeaux Belediyesi temsilcileri ve Ticaret Sanayi Odası üst düzey yetkilileri ile Finlandiya Büyükelçisi Nina Vaskunlahti ve Oulu Belediyesi Meclis Başkanı Riikka Moilanen, Bursa’da Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti.
Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleştirilen ziyaretlerde, Fransa Büyükelçisi Bili ve Finlandiya Büyükelçisi Vaskunlahti, kentin tarihi dokusuna hayran olduklarını, Bursa ile sosyal, kültürel ve ekonomik olarak işbirliğini geliştirmeyi istediklerini söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Bursa ve kentin tarihi ve köklü kültürel değerleri hakkında konuklarına bilgiler verdi. Bursa’nın son yıllarda büyük gelişim ve değişim içinde olduğunu belirten Başkan Altepe, Fransız ve Finlandiyalı konuklarına Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’da imza attıkları modern hizmetleri de anlattı. Başkan Altepe, ziyaretin sonunda konuklarına Bursa’ya özgü hediyeler takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 22.09.2014 | Okunma sayısı:3101

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu