Haberler

‘FOTOMARATON’DA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Font Boyutu

25 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

‘FOTOMARATON’DA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
- 19. BURSA FOTOĞRAF GÜNLERİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ‘BURSA FOTOMARATONU 2010’UN BAŞARILI FOTOĞRAFÇILARI ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUFSAD işbirliği ile düzenlenen ‘19. Bursa Fotoğraf Günleri’ kapsamında gerçekleştirilen ‘Bursa Fotomaratonu 2010’, iki gün boyunca fotoğraf sanatçılarına keyifli anlar yaşattı.

Bursa’nın mimari, etnografik, tarihi ve görsel değerlerini fotoğrafla belgeleyip gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen fotomaratonda dereceye giren fotoğraf sahipleri, ödüllerine kavuştu.
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nca (TFSF) da desteklenen toplam 11 bin TL ödüllü ve Türkiye genelindeki tüm fotoğrafçılara açık olan yarışmada, jüri üyeleri, 453 fotoğraf arasından dereceye girenleri ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafları belirledi. Bursa’nın yanı sıra Kocaeli, İzmir, Sakarya, İstanbul ve Aydın’dan fotoğraf sanatçılarının katıldığı fotomaratonda, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi, Hisar Bölgesi ve Bursa Kalesi sur ve kapıları olmak üzere 2 ayrı güzergâhta çekilen fotoğraflar, Ozan Sağdıç, Merih Akoğul, Ahmet Erdönmez, Güven Aktaş ve Utku Kaynar’dan oluşan jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.
Fotomaratonun ödül töreni ise Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yarışmaya İstanbul’dan katılan Tacettin Yüksel, birincilik ödülünü Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüseyin Koçak’ın elinden aldı. Fotomaratonda Bursa’da yaşayan Mustafa İpek 2. ve İzmir’den yarışmaya katılan Egemen Karakaya da 3. oldu. Bursa’dan Ali Osman Ak ve Önder Turacı ile Aydın’dan yarışmaya katılan Yılmaz Topçu da mansiyon ödülü almaya hak kazandı. Yarışmanın birincisi 2 bin 500, ikincisi 2 bin ve üçüncü de bin 500 TL ödül kazandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 25.10.2010 | Okunma sayısı:5529

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir