Haberler

FOTOMARATON BAŞLIYOR

Font Boyutu

15 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

FOTOMARATON BAŞLIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE BUFSAD İŞBİRLİĞİ İLE DÜZENLENEN 19. BURSA FOTOĞRAF GÜNLERİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN “BURSA FOTOMARATONU 2010” YARIN BAŞLIYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUFSAD işbirliği ile düzenlenen 19. Bursa Fotoğraf günleri kapsamında düzenlenen “Bursa Fotomaratonu 2010” 22 Ekim 2010 Cuma günü (YARIN) başlıyor.

Bursa’nın mimari, etnografik, tarihi ve görsel değerlerini fotoğrafla belgeleyip gelecek nesillere aktarmayı amaçlayan fotomaratona başvurular yarın sabah saat 09:00’dan itibaren BUFSAD binası olan Gurabahane-i Laklakan’da başlayacak. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nca (TFSF) da desteklenen toplam 11 bin TL ödüllü ve Türkiye genelindeki profesyonel-amatör tüm fotoğrafçılara açık olan yarışmada, sanatçılar 5 eser üzerinden yarışacaklar. Herkesin aynı zaman dilimi ve koşullarda fotoğraf çekmesini esas alan yarışmada çekimler 22-23 ve 24 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Daha önceden çekilen fotoğraflar diskalifiye nedeni sayılacak.

Fotomaratonda Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi ile Hisar Bölgesi ve Bursa Kalesi sur ve kapıları olmak üzere 2 ayrı güzergâh belirlendi. Ulusal düzeyde de ilgi görmesi beklenen “Bursa Fotomaratonu 2010” Fotoğraf Yarışması’nın seçici kurulunda Ozan Sağdıç, Merih Akoğul, Ahmet Erdönmez, Güven Aktaş ve Utku Kaynar yer alıyor. Birincilik ödülünün 2 bin 500, ikincilik ödülün 2 bin ve üçüncülük ödülünün bin 500 TL olduğu yarışmanın ödül töreni 24 Ekim 2010 Pazar akşamı saat 19:30’da Tayyare Kültür Merkezinde yapılacak. Yarışma sonucunda ödül alan ve sergilemeye değer görülen fotoğraflar daha sonra bir sergi halinde fotoğrafseverlerin beğenisine sunulacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 21.10.2010 | Okunma sayısı:7176

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir