Haberler

FOTOĞRAFIN USTALARI BURSA’DA BULUŞUYOR

Font Boyutu


25 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

FOTOĞRAFIN USTALARI BURSA’DA BULUŞUYOR
- BURSA KENT KONSEYİ VE BUFSAD İŞBİRLİĞİ İLE BURSA’NIN İLK ULUSLARARASI FOTOĞRAF FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK.
BURSA – Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) ortaklığında Bursa’nın ilk uluslararası Fotoğraf Festivali (Fotofest), 15-23 Ekim 2011 tarihlerinde düzenlenecek. Uluslararası, ulusal ve yerel birçok ünlü fotoğrafçıyı Bursa’da buluşturacak festival, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde gerçekleştirilecek.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Bursa Kent Konseyi olarak sanata değer verdiklerini ve sanat faaliyetlerinin yaygınlaştırılmasına tüm gücüyle destek olacaklarını ifade etti. Pala, “Birçok alanda olduğu gibi fotoğraf sanatında da bir ilki gerçekleştirerek, Türkiye’nin ilk uluslararası fotoğraf festivalini düzenliyoruz. Toplumsal denge çizgisinde herkese ve her kesime açık olan Bursa Kent Konseyi, fotoğraf bilincini Bursa’da halkımıza aşılamak için çalışmalarına devam edecek” dedi.
Festival hakkında teknik bilgiler veren Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Ceyhun İrgil, birçok usta fotoğrafçıyı Bursa halkı ile buluşturacaklarını söyledi. Festival bünyesinde halka ve öğrencilere yönelik atölye çalışmaları gerçekleştireceklerini ifade eden İrgil, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde açık hava sergileri organize edeceklerini vurguladı. Ayrıca İrgil, “Fotofest, Bursa için büyük bir kazanım olacak. Uluslararası, ulusal ve yerel düzeyde birçok fotoğrafçıyı Bursa’da ağırlayacağız. Aynı zamanda Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımına destek sağlamış olacağız” dedi.
Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali’nin gerçekleştirilmesinde, hazırlıkları yürütmek amacıyla Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Ceyhun İrgil, Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Utku Kaynar, Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği Yürütme Kurulu Üyesi Murat Karaman ve Eğitmen Zekiye Sayar, Bursa Kent Konseyi Fotoğraf İmece Çalışma Grubu Temsilcisi Hüseyin Ceylan ve Temsilci Yardımcısı Serap Yavuz, Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdür Neslişah Kuşku, Bursa Kent Konseyi Sekretarya ve İdari İşler Ofisi Sorumlusu Yasemin Tatlı ve Bursa Kent Konseyi İletişim ve Organizasyon Ofisi Sorumlusu Murat Başlar’dan yürütme kurulu oluşturuldu.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 25.06.2011 | Okunma sayısı:7061

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir