Haberler

Fotoğraf tutkunlarından portfolyo ve atölye çalışmalarına büyük ilgi

Font Boyutu

10 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

Fotoğraf tutkunlarından portfolyo ve atölye çalışmalarına büyük ilgi
- Fotoğraf sanatçılarının konuşmacı olarak katıldığı paneller ve söyleşilerle süren Bursa FotoFest, amatör fotoğrafçılara çalışmalarını usta isimlere gösterme ve değerlendirme fırsatı da veriyor.

BURSA – Bu yıl üçüncüsü yapılan Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (Bursa FotoFest), amatör fotoğrafçılara çalışmalarını usta isimlere gösterme ve değerlendirme fırsatı sunuyor.

Bursa Kent Konseyi (BKK) organizasyonunda, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle, BUFSAD ve gönüllülerin çalışmalarıyla 5-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 3. Bursa FotoFest, zengin içeriği ve usta sanatçıların katılımıyla devam ediyor. Dünyanın en büyük fotoğraf sergisinin (The biggest photo exhibition in the world) yanı sıra fotoğraf sanatçılarının konuşmacı olarak katıldığı paneller ve söyleşilerle süren Bursa FotoFest, amatör fotoğrafçılara çalışmalarını usta isimlere gösterme ve değerlendirme fırsatı da veriyor. Bir hafta boyunca Güney Kore’den Jae-hyun Seok, Türkiye’den Kutup Dalgakıran, Murat Germen, Kamil Fırat, Gülbin Özdamar Akarçay, Oktay Çolak, Melih Zafer Arıcan, Nihal Gündüz, Ozan Bilgiseren, Japonya’dan Yumi Goto, İngiltere’den Abbie Trayler-Smith, Belçika’dan Gael Turine, İtalya’dan Massimo Mastrorillo ve ABD’den Susie Linfield, Thomas Hoepker, Christopher Morris gibi fotoğraf sanatçıları ve fotoğraf editörleri, Bursa FotoFest kapsamında başvuru yapanların portfolyolarını değerlendiriyor.

“Usta isimler atölye çalışmalarında”
Türkiye´den ve dünyadan amatör ve profesyonel tüm fotoğraf meraklılarını ağırlayan Bursa FotoFest kapsamında ayrıca usta isimlerin konuşmacı olduğu atölye çalışmaları da sürüyor. Fotoğraf üzerine eğitimlerin verildiği atölye çalışmalarında Levend Kılıç ‘Fotoğrafta zaman kuramı’, Funda Can ‘Fotoğraf araştırmalarında temel kaynaklar’, Abbie Trayler-Smith ‘Yaşadığımız dünya’, Christopher Morris ‘Çok yönlü foto muhabirliği’, Davide Monteleone ‘Kafkasya’, Gülbin Özdamar ‘Fotoğrafın düşünümselliği ve glokal fotoğraf’, Oktay Çolak ‘Fotoğrafta ışık’, Susie Linfield ‘Fotoğraf ve şiddet’, Gael Turine ‘Bir fotoğraf projesi tasarlamak’, Serkan Taycan ‘Kabuk’ konulu eğitimler veriyor.
Atölye çalışmalarına ve portfolyo değerlendirmelerine büyük ilgi gösteren fotoğraf meraklıları, merak ettikleri birçok soruya uzman kişilerin ağzından cevap bulabiliyor. Festival kapsamında ayrıca her gün birçok fotoğraf sanatçısına ait fotoğrafların gösterimi yapılıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.10.2013 | Okunma sayısı:1663

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir