Haberler

FOTOĞRAF ORTAK DİL OLDU

Font Boyutu

21 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

FOTOĞRAF ORTAK DİL OLDU
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BURSA FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLEDİĞİ ‘FOTOĞRAF GÜNLERİ’ KAPSAMINDA KARDEŞ KENTLERDEN GELEN YABANCI SANATÇILAR DA FOTOĞRAFLARINI SERGİLEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle düzenlendiği 19. Fotoğraf Günleri etkinlikleri kapsamında Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki (Merinos AKKM) üç ayrı salonda fotoğraf sergisi açıldı. Almanya, Lefkoşa, Kırım, Kore ve Bulgaristan’daki kardeş kentlerden gelen sanatçılar da fotoğraflarını sergiledi.

Bursalıları fotoğraf sanatıyla buluşturan 19. Fotoğraf Günleri kapsamında Merinos AKKM’deki Müzeyyen Senar Sergi Salonu, Yıldırım Gürses Sergi Salonu ve Zeki Müren Sergi Salonu, yerli ve yabancı fotoğrafçıları bir araya getirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin Almanya, Lefkoşa, Kırım, Kore ve Bulgaristan’daki kardeş kentlerinden gelen sanatçılar da objektiflerinden yansıyan görüntüleri Bursalı sanatseverlerle paylaştı. Serginin açılış törenine katılan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüseyin Koçak, sergilenen fotoğrafları dikkatle inceledi. Büyükşehir Belediyesi’nin her türlü kültür sanat etkinliğine büyük önem verdiğini dile getiren Başkanvekili Abdullah Karadağ, bu yıl düzenlenen etkinliklerin fotoğrafa gönül verenleri buluşturmanın yanında kentlerin kardeşliğini de pekiştirdiğini kaydetti.

BUFSAD Başkanı Utku Kaynar da 320 üye ve 1000’in üzerinde aktif katılımcısı ile Türkiye’nin en büyük ikinci fotoğraf derneği olduklarını belirterek, böyle bir etkinliğe verdikleri destek nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 21.10.2010 | Okunma sayısı:5456

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu