Haberler

FİZİK KANUNLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

Font Boyutu

 24 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

FİZİK KANUNLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TÜBİTAK İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENDİĞİ FİZİK YAZ KAMPI’NA KATILAN ÖĞRENCİLER, DERSLERİNDE GÖRDÜKLERİ TEORİK EĞİTİMİ UYGULAMAYA GEÇİRME İMKANI BULDU.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK OLAN BİLİM TEKNOLOJİ MERKEZİ’NDE SERGİLENECEK OLAN ÜNİTELER, FİZİK YAZ KAMPI KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERİN KULLANIMINA AÇILDI.
- ÜNİTELERDE YAPILAN UYGULAMALARI YERİNDE İNCELEYEN BAŞKAN ALTEPE, HER ALANDA EĞİTİME DESTEKLERİNİN HIZLA SÜRDÜĞÜNÜ VURGULADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin TÜBİTAK işbirliğiyle düzenlendiği Fizik Yaz Kampı, okullarında teorik eğitim alan öğrencileri uygulamayla buluşturdu. Bilim Teknoloji Merkezi’nde sergilenecek olan ünitelerin başına geçen öğrenciler, eğlenceli bir ortamda deneylerini yaparken, Başkan Altepe Türkiye’ye örnek gösterilecek olan Bilim Teknoloji merkezini önümüzdeki yıl hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek bir Bilim Teknoloji Merkezi’ni Bursa’ya kazandırmak için yoğun çaba harcarken, merkezde yer alacak olan 250 ünitenin büyük bir kısmı Bursa’ya ulaştı. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Zeki Müren Sergi Salonu’na yerleştiren deney ünitelerinin bir an önce eğitime hizmet vermesi amacıyla Fizik Yaz Kampı düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi’nin TÜBİTAK işbirliğiyle düzenlediği kampa katılan öğrenciler, derslerinde gördükleri teorik bilgileri bizzat deneyler yaparak uygulama imkanı buldu.

Bilimde de farkımızı göstereceğiz
Bir hafta sürecek olan Fizik Yaz Kampı’nın açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ünite başında deney yapan öğrencileri izledi. Ünitelerin çalışma sistemi hakkında Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan’dan bilgiler alan Başkan Altepe, önümüzdeki yıl tamamlanacak olan Bilim Teknoloji Merkezi ile Bursa’nın bilimde de farkını tüm dünyaya göstereceğini söyledi. Kültür A.Ş.’nin yürüttüğü proje kapsamında dünyanın önde gelen tüm merkezlerinin detaylıca tarandığını hatırlatan Başkan Altepe, “Bursa’ya kazandıracağımız bilim teknoloji merkezi alanında en son teknolojik donanıma sahip olacak. Büyük bölümü yurt dışında üretilen ünitelerin hemen hemen yarısı geldi. Bunları bin an önce eğitimin hizmetine sunmak için öğrencilerimizin kullanımına açtık. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordineli bir çalışma sergileyerek eğitimin eksiklerini giderme konusunda çalışmalarımız sürüyoruz. Bilim Teknoloji Merkezi ile eğitim ve bilim alanında da farkındalık oluşturacağız. Öğrencilerimiz derslerinde gördükleri teorik eğitimi burada pratiğe dönüştürme imkanı bulacak” diye konuştu.
Bu arada Fizik Yaz Kampı sayesinde görücüye çıkan bilim üniteleri vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’na katılan öğrencilerle birlikte yaklaşık 2 bin kişi Bilim Teknoloji Merkezi’nde sergilenecek cihazları inceledi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 24.06.2011 | Okunma sayısı:6023

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu