Haberler

FETHİYE’YE MODERN SPOR KOMPLEKSİ

Font Boyutu

5 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

FETHİYE’YE MODERN SPOR KOMPLEKSİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN FETHİYE’YE YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU, KAPALI SPOR SALONU VE HALI SAHAYI DA İÇİNDE BARINDIRAN MODERN BİR SPOR KOMPLEKSİ YAPILACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin her köşesine yürüme mesafede ulaşılabilecek spor yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Nilüfer İlçesi sınırlarındaki Fethiye Mahallesi de yarı olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu ve halı sahayı da içinde barındıran modern bir spor kompleksine kavuşuyor.

Büyükşehir Belediyesi, Fethiye Mahallesi’nde imar planlarında bölgesel spor tesisleri olarak görünen alana, modern bir spor tesisi kazandırmak için çalışmalara başladı. Toplam 38 bin metrekare taban alanlı arazi üzerine planlanan Fethiye Spor Tesisleri Projesi içinde yarı olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, halı saha, halı sahaya hizmet verecek soyunma birimleri ve kafeteryanın yer aldığı hizmet binası, futbol sahası, futbol sahasına hizmet verecek soyunma birimlerinin ve ofisin bulunduğu idari bina, kondisyon salonu ve koşu parkuru da yer alacak.
Havuz 4 mevsim kullanılabilecek
Fethiye Mahallesi ve çevresine hizmet edecek şekilde tasarlanan spor kompleksi içinde yer alan yarı olimpik yüzme havuzunun, üzeri balon sistemle kapatılarak, 4 mevsim kullanılmasına imkan sağlanacak. Spor salonunda ise basketbol, voleybol gibi salon sporları yapılabilecek. Salonda ayrıca soyunma birimleri, ofis ve sauna da bulunacak. Komplekste 68mt X105mt boyutlarında futbol sahası, 30mtX50mt boyutlarında da halı saha yer alacak. Kondisyon salonunun bulunacağı binada lokal, soyunma birimi, masaj odası, hakem odası, toplantı odası, ofisler, kafeterya, 610 metre uzunluğunda koşu parkuru ve 72 araçlık otopark bulunacak.
Sağlık için spor şart
Geçtiğimiz aylarda ziyaret ettiği Fethiye İdman Yurdu Spor Kulübü’nde, bölgeye bir spor tesisi kazandıracaklarının sözünü veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Sağlıklı kentlerin ancak sağlıklı bireylerden oluşabileceğini belirten Başkan Altepe, bu nedenle de spor yatırımlarına büyük önem verdiklerini kaydetti. Özellikle okulların bulunduğu bölgeler başta olmak üzere kentin her köşesinde spor yatırımlarının devam ettiğini dile getiren Başkan Altepe, “Geçtiğimiz temelini attığımız Değirmenönü Spor Salonu o bölgedeki okulların ihtiyaçlarını karşılayacak. Bunun yanında eski Eğitim Fakültesi Spor Salonu’nu da hizmete açtık. Hedefimizin halkımızın yürüme mesafede ulaşabilecekleri spor alanları oluşturmak. Fethiye’ye yapacağımız tesis de yüzmeden, salon sporlarına ve futbola kadar farklı branşlarda halkımıza spor yapma olanağı sağlayacak” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 05.05.2010 | Okunma sayısı:27034

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir