Haberler

Festival havasında sünnet şöleni

Font Boyutu

 07 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

FESTİVAL HAVASINDA SÜNNET ŞÖLENİ
- KOĞUKÇINAR MAHALLESİ’NDE DÜZENLENEN ‘6. GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİ’NDE 227 ÇOCUK ERKEKLİĞE İLK ADIMI ATTI.

BURSA – Koğukçınar Muhtarlığı tarafından Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ve hayırseverlerin katkılarıyla düzenlenen sünnet şöleninde 227 çocuk erkekliğe ilk adımı attı.

Mehter takımı eşliğinde kortej yürüyüşüyle festival havasında başlayan şölen Çınar Lisesi bahçesinde gerçekleştirildi. Sünnet şölenine Koğukçınar Mahallesi Muhtarı Sait Ergen, sünnet çocukları ve aileleri ile mahalle sakinleri katıldı. Bursa Mehter Takımı’nın en güzel marşlarını seslendirdiği konserle başlayan organizasyon, renkli görüntülere sahne oldu. Küplüpınar Semazen Grubu’nun gösterisiyle duygusal anlar yaşanan törende, NAKEM Halk Oyunları ekibinin gösterileri de ilgiyle izlendi. Sünnet olan çocuklara Bursaspor forması, saat ve çeşitli hediyeler verilirken, konuklara pilav ve ayran, çocuklara da mısır ve pamuk şeker dağıtıldı.

“Dayanışma örneği”
Koğukçınar Mahallesi Muhtarı Sait Ergen, Koğukçınar Mahallesi’nde altı yıldır önemli bir dayanışmayı sergilediklerini ve organizasyonlarının her geçen yıl daha da ilgi gördüğünü vurguladı. Muhtar Ergen, “Sünnet şölenimizin organizasyonu için yoğun emek harcayan arkadaşlarımız Hüseyin Kuralay, Mümin Çalışkan ve Rıfat Şendöl’e mahallem adına teşekkür ediyorum. Dayanışmayı arttıran anlamlı organizasyonun gelecek yıllarda da devam etmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 07.09.2014 | Okunma sayısı:2174

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir