Haberler

FATİH SULTAN MEHMET BULVARI KONSEY GÜNDEMİNDE

Font Boyutu

12 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

FATİH SULTAN MEHMET BULVARI KONSEY GÜNDEMİNDE
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YENİDEN DÜZENLENECEK OLAN FATİH SULTAN MEHMET BULVARI, 17 HAZİRAN 2011 CUMA GÜNÜ 14.30’DA ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE YAPILACAK KENT KONSEYİ’NDE MASAYA YATIRILACAK.

BURSA – Bursa Kent Konseyi’nin 17 Haziran 2011 Cuma günü saat 14.30’da yapacağı ve Nilüfer Kent Konseyi’nden katılımcılarında yer alacağı “Bursa Konuşuyor” toplantısında, ‘Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Nasıl Olmalı?’ konusu masaya yatırılacak.

Bursa Kent Konseyi’nin Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Başkanlık Salonu’nda gerçekleştirilecek 60. toplantısında, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nın yeni çehresi tartışılacak. Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, konseyin varlığını ve gücünü yasadan aldığını hatırlatarak, kentin geleceğini şekillendirecek tüm projelerin Bursa Kent Konseyi’nde tartışıldığını söyledi. Bursa’nın geleceğinin imar edileceği projelerin kent konseyi üyelerinin ve kent dinamiklerinin fikir ve görüşleriyle hayata geçirileceğini ifade eden Pala, Bursa’ya gönül verenlerin katılımına açık olarak gerçekleştirilen toplantıya davet etti. 60. Kent Konseyi toplantısında “Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nın” ele alınacağını hatırlatan Başkan Pala “Bursa ile ilgili her konuda araştırarak, düşünerek ve tartışarak çözüm üretmeye çalıştık. Kent konseyleri halkın ve sivil toplum kuruluşlarının da katıldığı, düşüncelerin yöneticilere aktarıldığı kurumlardır. “Bursa Konuşuyor” toplantılarında farklı bir kent meselesini tartışıyoruz. Alışveriş merkezleri, stadyum projesi ve hızlı tren bunlardan bazılarıdır” dedi. Ayrıca Pala, ‘Bursa Konuşuyor’ toplantılarının önümüzdeki dönemlerde farklı konuları gündeme taşıyacağını sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 12.06.2011 | Okunma sayısı:11319

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir