Haberler

FATİH KISAPARMAK HEMŞEHRİLERİNİN GÖNLÜNÜ FETHETTİ

Font Boyutu

‘Temaşa-i Ramazan’ programı kapsamında Bursa’da sahne alan usta sanatçılar Fatih Kısaparmak ve Mürşid Kavurmacı, en güzel eserleriyle Bursalılara keyifli bir akşam yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen konserde önce Tasavvuf Müziği’nin güçlü sesi Mürşid Kavurmacı sahneye çıktı. En güzel ilahi ve kasideleri söyleyerek Bursalılara huzur dolu anlar yaşatan Kavurmacı’dan sonra da Türk Halk Müziği’nin usta ismi Fatih Kısaparmak, ‘hemşehrilerim’ diye hitap ettiği hayranlarıyla buluştu. Bursalıların gönüllerini fetheden Kısaparmak, ‘Kilim’, ‘Mor Salkımlı Ev’, ‘Benim Babam’ ve ‘Karadutum Çatalkaram Çingenem’ gibi eserleri seslendirdi.

 

“İyi ki varsınız…”

‘Türkü Baba’ lakaplı sanatçı, öğrencilik yıllarında yaşadığı Bursa’yı çok sevdiğini belirterek, “Bursa çok güzel bir şehir. Ancak bir şehri şehir yapan insanlarıdır. Hemşehrilerim iyi ki varsınız” dedi. Bursalı sanatçıların kliplerini çekebileceği çok güzel mekanların kentte bulunduğunu belirten Kısaparmak, burada konser vermekten dolayı mutlu olduğunu sözlerine ekledi. Hayranları da konser boyunca türkülerine eşlik ettikleri sanatçıyı alkışlarla ödüllendirdi. Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan, konserin sonunda Fatih Kısaparmak’a çiçek vererek teşekkür etti. Konserde zaman zaman gözyaşlarını tutamayan hayranları, programdan sonra sanatçıyla sohbet edip fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

‘Temaşa-i Ramazan’ programı çerçevesinde, 17 Eylül Perşembe günü (BUGÜN) saat 22.00’da Kent Meydanı’nda ‘Name İstanbul’ konseri gerçekleştirilecek.

Tarih: 17.09.2009 | Okunma sayısı:7924

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir