Haberler

EVTEKS’TE BURSASPOR RÜZGARI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dünyanın alanındaki 2. büyük fuarı niteliğindeki Ev Tekstili Fuarı’na (EVTEKS) katılan Bursalı firmaların stantlarını gezerek, tekstilcilerle sohbet etti.

Başkan Altepe, AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar ve DOSABSİAD Başkan Yardımcısı Selim Yedikardeş ile birlikte, CNR Expo Fuar Merkezi’ndeki EVTEKS Fuarı’na Bursa’dan katılan 230 firmanın standını gezerek, tekstilcilere destek verdi. Aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanvekilliği görevini de yürüten Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı İbrahim Burkay, fuarla ve Bursalı firmalarla ilgili Başkan Altepe’ye bilgi verdi. Burkay, 100’ü yabancı, bine yakın firma ve 2 bin markanın katıldığı EVTEKS Fuarı’nın dünyada yükselen bir trend olduğunu söyledi.
Burkay, Başkan Altepe’ye, mart ve nisan ayında aylık 500 milyon dolar düzeyinde ihracat rakamına ulaşıldığını belirterek, bunun sektörün doğru yolda olduğunu gösterdiğini söyledi.

“Bursa her alanda zirvede olmalı”
Başkan Altepe de stantlarını ziyaret ettiği Bursalı firmaların yöneticilerine gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Başkan Altepe, Bursa’nın sahip olduğu potansiyelle her alanda zirvede olması gerektiğini belirtirken, ev tekstilinde de yabancıların Bursalı firmalara gösterdiği ilginin bunun bir yansıması olduğunu vurguladı. Başkan Altepe fuarda, kendisinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hayranı olduğunu söyleyen Hong Konglu bir tekstilci ile sohbet etti.

EVTEKS’e Bursaspor damgası
Bu arada EVTEKS Fuarı’nda Bursaspor rüzgarı esti. MİNTEKS’in sahibi Emin Nallar, ziyaretçilere Bursaspor havlusu hediye ederken, MORAL Tekstil’in yeşil-beyaz renklere bürünen standı büyük ilgi gördü.

Tarih: 22.05.2010 | Okunma sayısı:12193

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu