Haberler

EVSİZLERE BÜYÜKŞEHİR ŞEFKATİ

Font Boyutu

24 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

EVSİZLERE BÜYÜKŞEHİR ŞEFKATİ
- YAZ AYLARINI SOKAKLARDA VE İNŞAATLARDA GEÇİREN EVSİZ VATANDAŞLAR, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN AÇTIĞI BARINMA EVİ SAYESİNDE SICAK BİR YUVAYA KAVUŞTU.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan barınma evi, bu kış da parçalanmış hayat hikayelerinin baş aktörü olan evsiz vatandaşları ağırlıyor. Sıcak bir yuvaya kavuşmanın ötesinde, sağlık kontrolünden geçirilen, giyecek yardımı yapılan ve sıcak yemek imkanına kavuşan evsizler, yazın gelmesini hiç istemiyor.

Soğukla gelen sıcak yuva
Kimileri yıllarca baktıkları çocukları tarafından sokağa terk edilmiş, kimileri ise iflas ederek işini kaybetmiş. Her biri farklı hayatların kahramanları olsa da onları bir araya getiren tek özellik, sıcak bir yuva özlemi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara Yolu’ndaki Köy Hizmetleri eski binasında bu yıl da hizmete açtığı barınma evi, onlar için soğuk kış günlerini huzur içinde geçirebilecekleri bir yuva oldu. Sadece başlarını sokacak bir yuvaları olsun diye kışın gelmesini bekleyen evsiz vatandaşlar, barınma evinde sadece konaklama değil, sağlık başta olmak üzere çeşitli sosyal imkanlardan da yararlanma şansı da buluyor

İhtiyaç halinde kapasite artırılacak
Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte kapılarını açan ve halen 104 kişinin kaldığı barınma evini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 150 kişi kapasiteli barınma evinde ihtiyaç halinde kapasiteyi daha da artırabileceklerini söyledi. Barınma evinde kalan vatandaşlarla çay içip, sohbet eden Başkan Altepe, “Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanabilir hale getirmek için yaptığımız yatırımların yanında sosyal projelerimizle özellikle dezavantajlı gurupların sorunlarını ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bu açından barınma evine de büyük önem veriyoruz. Kışı geçirecek sıcak bir yuvası olmayan vatandaşlarımızı burada ağırlıyoruz. Sadece konaklama değil, her türlü sağlık hizmetlerinden de yararlanabiliyorlar. Bu hizmetimiz havalar ısınana kadar devam edecek” diye konuştu.
Barınma evinin yeni konukları, bu yıl da kendilerine kucak açılması nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 24.11.2010 | Okunma sayısı:11498

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu