Haberler

Evde bilim keyfi

Font Boyutu

 
8 EKİM 2013

Evde bilim keyfi
- Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi yeni etkinlikler geliştirmeye ara vermeden devam ediyor.
- Merkezde düzenlenen bilimsel deneyler, artık evlerde yapılabilecek.

BURSA – Geleceğin mucitlerini yetiştirebilmek amacıyla çocukları bilimsel birçok farklı etkinlikle buluşturan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, artık evlerde de bilimsel deneyler yapabilme imkanı sunuyor.
Web.TV iş ortaklığı ile geliştirilen proje bursabtm.web.tv sitesi üzerinden yakında yayına başlıyor. Aynı zamanda beta yayını olarak hizmet veren bilim merkezinin web sitesinin alt sayfası evdebilim.bilimmerkezi.org sitesinde de izleyebileceğiniz videolar yardımıyla evde bilimsel deneyler yapabilmeniz mümkün olacak.

Her eve bir bilim insanı
Web.TV iş ortaklığı ile hayata geçirilen proje kapsamında bilimin farklı alanları eğlenceli bir tarzla filme alınacak ve her hafta yeni bir video ile bilimsever çocukların beğenisine sunulacak. Ailece de uygulanabilecek fizikten kimyaya ve hatta elektrik elektronik sistemlerden eğlenceli bilim şovlarına kadar farklı alanlarda deneylerin nasıl yapıldığını, hangi malzemelerin gerekli olduğunu ve ne işe yaradığını öğrenebileceğiniz pratik deneyler sayesinde çocuklarınız evinizin bilim insanı olabilecek.
Web.Tv stüdyolarında yoğun bir şekilde çekimleri devam eden mini deneylerin önümüzdeki günlerde yayına girecek olan evdebilim.bilimmerkezi.org ve bursabtm.web.tv sitesinde yayınlanması planlanıyor. Sitede evde uygulanabilecek bilimsel deneylerin yanı sıra, deneye yönelik yorum ve değerlendirmelerinizi paylaşabileceğiniz blog sayfası da yer alacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 08.10.2013 | Okunma sayısı:2168

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir