Haberler

´ETKİN ŞEHİR’E KATILIM BÜYÜYOR

Font Boyutu

 14 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

‘ETKİN ŞEHİR’E KATILIM BÜYÜYOR

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kültürel, sanatsal ve sosyal projelerinin etkin resmi ve sivil kurumlarla işbirliğiyle şehre yayılmasını amaçlayan ‘Etkin Şehir’ projesi, proje ortağı Yıldırım Kent Konseyi katkısıyla Yıldırım İlçesi’nde başladı.

‘Benim Mahallem/Benim Etkinliğim’ sloganıyla yapılan çalışmalar ‘Etkin Şehir’ projesi kapsamında belirlenmiş etkinleştirme parkurları üzerinden yürütülüyor. Mahallelerde yürütülen proje ve etkinliklerde çocuklara yönelik faaliyetler “Çocuk Postası”, gençlere yönelik etkinlikler “Genç Sanat”, mesai sonrası kültür sanata gönül verenlerin buluşma adresi “Beş’ten sonra Sanat”, sinema için “Karagöz Sinema Atölyesi” ve Bursa’nın güzelliklerinin, değerlerinin tanıtılacağı “Bir Derste Bursa” ana başlıkları altında gerçekleştiriliyor.
‘Etkin Şehir’ proje ortaklarından olan Yıldırım Kent Konseyi üyelerinin ve Yıldırım ilçe muhtarlarının yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Arif Çelenk bir sunum yaptı. Çelenk, “Etkin Şehir Bursa” hedefiyle etkin resmi ve sivil kurumlarla beraber şehre yayma çabasını takdirle karşıladıklarını belirterek, “Bu proje Bursa’mızın aynı zamanda en büyük “Sevgi Köprüsü” projesi de sayılır. Çünkü Yıldırım Kent Konseyi olarak bizler bu etkin olma çabasını, sevgi köprüsünü kendi imkânlarımızla Yıldırım bölgemizde gerçekleştirme gayreti içindeydik. Çocuklara, gençlere, kadınlara, esnafa yönelik birçok faaliyet yürüttük. Özellikle de “Benim Okulum” diyerek İlçe Milli Eğitim başta olmak üzere muhtarlarımızla, birçok resmi kurumla projeler ürettik. Tüm bunları mahalle merkezli yaparken; kendi insanımızı, kendi kültürel dokumuzu dikkate aldık. Gayretlerimize destek bulmak için ilçe, il ayırımı yapmadan “Bursa” diyerek yola çıktık ve her gönül kapısını çaldık. Çaldığımız kapılardan hiç elimiz boş dönmedik. Bugün de bu çabalarımız, bu projeyle daha da güçlenecek ve “Benim mahallem, benim etkinliğim” diyerek herkese ulaşacağız” dedi. Çelenk, bu sayede Yıldırım’daki her mahalleyle kültürel, sanatsal ve sosyal açıdan daha güçlü iletişim kurulacağına da dikkati çekti.
Geceye birçok resmi ve sivil kurum yöneticilerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi daire başkanlıkları ve iştiraklerden yöneticiler katıldı. Muhsin Özlükurt ve birçok ilçe muhtarı da projenin önemine dikkat çekti. Programın sonunda Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürü Nur Çakır Çelenk’e çiçek verdi. Çakır, projeye katkıda bulunan tüm etkin sivil ve resmi kuruluşlara teşekkür etti. Proje kapsamındaki ilk etkinlik 27 Ocak Pazar günü Millet Mahallesi’ndeki organizasyonla gerçekleştirilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.01.2013 | Okunma sayısı:3399

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir