Haberler

‘ETKİN ŞEHİR’DE ‘ÖNLEYİCİ AİLE’ PROGRAMI BAŞLADI

Font Boyutu

25 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

‘ETKİN ŞEHİR’DE ‘ÖNLEYİCİ AİLE’ PROGRAMI BAŞLADI
- ‘ETKİN ŞEHİR’ PROJESİ KAPSAMINDA YÜRÜTÜLECEK OLAN ‘ÖNLEYİCİ AİLE’ PROGRAMI, AİLE AKADEMİSİ DERNEĞİ BAŞKANI MÜCAHİT GÜLTEKİN’İN SUNUMU İLE BAŞLADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Etkin Şehir’ projesi kapsamında yürütülecek olan ‘Önleyici aile’ programına, proje ortağı olan Aile Akademisi Derneği Başkanı Mücahit Gültekin’in sunumu ile başlandı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Gültekin, çocuk, genç ve ebeveynler arasındaki bağların iç ve dış etkilerle zayıfladığını kültürel, sanatsal, sosyal ortamların bağları güçlendirici projelerle donatılmasının önemli olduğunu belirtti. Türkiye’de boşanma oranının yüksekliğinin, madde bağımlılığının katlanarak genişlemesinin, bedenen ve ruhen iyi olma koşullarının kötüleşmesinin aileyi her açıdan tehdit ettiğini kaydeden Gültekin, “Sağlıklı aile sağlık toplum demektir. Bu bağlamda önleyici aile kavramı, tehlike ortaya çıktıktan sonra ‘koruyucu aile’ değil; tehlikenin ortaya çıkmasını engelleyen, sorunlara temelden müdahale etmeyi ifade eden bir programı içermektedir” dedi.
Programa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde çalışan psikolojik danışmanlar, proje ortaklarının kadın temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Mehmet Şişman, önleyici aile programının önemine dikkat çeken Gültekin’e çiçek vererek teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.01.2013 | Okunma sayısı:4047

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir