Haberler

ETKİN ŞEHİR BURSA

Font Boyutu

 8 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

ETKİN ŞEHİR BURSA
- ‘ETKİN ŞEHİR’ PROJESİ BURSA’DA BAŞLIYOR.
- ‘ETKİN ŞEHİR’ PROJESİ, 9 OCAK ÇARŞAMBA GÜNÜ (YARIN) SAAT 19.00´DA BESOB SALONU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN ‘SAĞLIK TURİZMİ’ KONFERANSIYLA BAŞLIYOR.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin kültürel, sanatsal ve sosyal projelerinin etkin resmi ve sivil kurumlarla işbirliğiyle şehre yayılmasını amaçlayan ‘Etkin Şehir’ projesi, 9 Ocak Çarşamba günü (YARIN) saat 19.00´da BESOB Salonu’nda gerçekleştirilecek olan ‘Sağlık Turizmi’ konferansıyla başlıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından koordine edilen ve proje kapsamında işbirliği yapılan etkin kurumların temsilcileri ve halkın katılımıyla gerçekleşecek olan ilk etkinlik, Müstakil Esnaf ve Sanatkârlar Odası (MESO) ev sahipliğinde gerçekleşiyor.
Bursa´nın güzelliklerini ve değerlerini tanıtmaya yönelik ‘Bir Derste Bursa’ etkinlikleri kapsamında Bursa Sağlık Turizm Derneği (BUSAT) Başkanı Dr. Mustafa Esgin´in sunum yapacağı ‘Sağlık Turizmi’ konuşmasına, proje ortağı olan birçok resmi ve sivil etkin kurum temsilcilerinin de katılması bekleniyor.
‘Etkin Şehir’ projesi kapsamında Ocak ayı süresince Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ‘Bir Derste Manevi Değerler’, BESOB ‘Bir Derste Ahilik’, Tabipler Odası Bursa Şubesi ‘Bir Derste Şifa’, MESO ‘Bir Derste Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekler’ ve BUSAT ise ‘Bir Derste Termal’ konularını değerlendirecekler.
Projedeki tüm etkinliklerle kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yer aldığı ‘Etkin Şehir Ocak Programı’ kitapçığı ise Tayyare Kültür Merkezi, BESAŞ bayileri, BUSMEK kurs merkezleri, kütüphaneler ve BURFAŞ sosyal tesislerinden ücretsiz olarak temin edilebilecek. Vatandaşlar programla ilgili detaylı bilgiye www.bursa.bel.tr sitesinden veya (0 224) 220 88 47 numaralı telefonla TKM’den ulaşabilecekler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 08.01.2013 | Okunma sayısı:5553

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir