Haberler

ESERLERİMİZ KONUŞULUYOR

Font Boyutu

 24 ARALIK 2012

BASIN BÜLTENİ

“ESERLERİMİZ KONUŞULUYOR”
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK BURSA’YA HİZMETTE ISRAR ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE, “BURSA’YA KAZANDIRDIĞIMIZ ESERLERİMİZ KONUŞULUYOR” DEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı kalkındırmak için gece gündüz çalıştıklarını ifade ederek, “Bursa’ya hizmette ısrar ediyoruz. Eserlerimiz konuşuluyor” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantısı 2. birleşimi, Tarihi Belediye Binası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da halkın menfaati için çalışmalar yaptıklarını kaydederek, “Yanlış yapılan bir şey yok. Bursa yıkarak yenilenecek, biz de bunu yapıyoruz. Biz Bursa’ya hizmette ısrar ediyoruz. Bursa’da son bir yılda ne hizmet yaparsak, ne eser bırakırsak o eserlerle anılacağız” diye konuştu.
Her gün yüzlerce binaların alınıp yıkıldığını ve kente nefes aldıracak alanların yapılandırıldığına dikkati çeken Başkan Altepe, “Her gün yüzlerce bina yıkıyoruz, bu binaların yanı sıra arada birkaç tane arsa da satılıyor. Kentin yararına yapılacak alanlar için bunlar gerekli. Biz bu dönemde, Büyükşehir tarihinde yapılan kamulaştırmayı yakaladık. Bu yatırımlar parayla yapılıyor. Bu yatırımları yapmak ne kadar gerekliyse, o yıkımları yapmak da gerekli” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, Bursa’da eskiden kalan çarpık yapılaşmanın yenilenerek kentin nefes aldığını ve daha da güzelleştirildiğini sözlerine ekledi. Meclisin bugünkü oturumunda 40 gündem maddesi ve 33 önerge görüşüldü.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.12.2012 | Okunma sayısı:2820

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir