Haberler

Esence sahilleri Büyükşehir´le tertemiz

1 EYLÜL 2016

BASIN BÜLTENİ

ESENCE SAHİLLERİ BÜYÜKŞEHİR İLE TERTEMİZ

-          BURSA’NIN SAHİL KENTİ KİMLİĞİNİ ÖNE ÇIKARMA YÖNÜNDEKİ YATIRIMLARINI YOĞUNLAŞTIRAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MUDANYA ESENCE’YE BAĞLI EŞKEL SAHİLLERİNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ÇALIŞMALARI TAMAMLAYARAK BÖLGEYİ MODERN BİR TATİL MERKEZİ HALİNE ÇEVİRDİ.

-          BAMBAŞKA BİR HAL ALAN KIYI BANDINDA İNCELEMELERDE BULUNAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ONAYDA OLAN PROJELERİN DE DAHİL OLMASIYLA BİRLİKTE ESENCE SAHİLLERİNİN GELECEK SENE GÜNEY BÖLGELERİNİ ARATMAYACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa’nın sahil kenti kimliğini öne çıkarma yönündeki yatırımlarını yoğunlaştıran Büyükşehir Belediyesi, Mudanya Esence’ye bağlı Eşkel sahillerinde gerçekleştirdiği çalışmaları tamamlayarak bölgeyi modern bir tatil merkezi haline çevirdi. Bambaşka bir hal alan kıyı bandında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, onayda olan projelerin de dahil olmasıyla birlikte Esence sahillerinin gelecek sene güney bölgelerini aratmayacağını söyledi.

Bursa’nın en fazla sofralık zeytin üretiminin yapıldığı Esence’de sulama suyu ihtiyacını karşılayarak üreticinin yüzünü güldüren Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar hep ihmal edilen Esence sahillerini de gerçekleştirdiği sonuç odaklı dokunuşlarla özlenen güzelliğine kavuşturdu. Bursalıların Eşkel olarak bildiği Esence sahilleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından A’dan Z’ye yenilenerek tatilcilerin hizmetine sunuldu. Sahil Hizmetleri Daire Başkanlığı’nca gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, kıyı boyunca soyunma ve duş kabinleri konularak sahil kumları revize edildi. Yumuşak zemine kavuşan sahil bandı ışıklandırılarak, denizi kullanmayacak ziyaretçiler için yürüyüş parkuru oluşturuldu.

Yapılan düzenlemeleri yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın 300 kilometre uzunluğa sahip kıyı şeridinde yaşanan sıkıntıları gidermek için büyük çaba sarf ettiklerini belirtti. Esence’nin de bu bölgelerden biri olduğunu, Eşkel sahillerinden büyük şikayet aldıklarını vurgulayan Başkan Altepe, deniz kirliliği, sahillerin düzensizliği ve alt yapı konusunun vatandaşları canından bezdirdiğini ifade etti. Yapılan müdahalelerle tüm bu sıkıntıların tarihe karıştığını belirten Başkan Altepe, vatandaşların Esence’de denizden gönül rahatlığıyla istifade etmesi için gerekli tüm önlemleri aldıklarını ifade etti. Soyunma odalarından duş kabinlerine, oturma gruplarından sahil kumlarının düzenlenmesine, alt yapı çalışmalarından tretuvar döşemesine kadar gerekli tüm işlemlerin Eşkel sahilleri için uygulandığını söyleyen Başkan Altepe, “Yaklaşık 1.5 kilometre boyunca 1.5 milyon TL’lik yatırım yaptık. Alan aydınlatmaları ve sonuç odaklı dokunuşlarla burası bambaşka bir hal aldı. Önümüzdeki sene onaydan geçen projelerin de devreye girmesiyle birlikte inşallah bölgede yaşanan değişim ve gelişim devam edecek” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 01.09.2016 | Okunma sayısı:5794

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir