Haberler

ERZİNCANLI'DAN HUZUR YOLCULUĞU

Font Boyutu

‘Temaşa-i Ramazan’ programı kapsamında Bursa’da sahneye çıkan usta sanatçı Dursun Ali Erzincanlı, yeni albümündeki şiirlerini okuduğu dinleti ile hayranlarını mest etti.
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri, alanlarında usta sanatçıları Bursalılarla buluşturmaya devam ediyor. Vatandaşlara kapsamlı bir program sunan Temaşa-i Ramazan çerçevesinde Tasavvuf Müziği’nin güçlü sesi Dursun Ali Erzincanlı, Kent Meydanı’nda hayranlarının karşısına çıktı. Sevenlerinin yoğun ilgi gösterdiği Erzincanlı, programında, ‘En Sevgiliye 8’ adlı yani albümünde yer alan en güzel şiirlerini seslendirdi. Şiirleriyle ‘Hicret’, ‘Hendek Savaşı’ ve ‘Kerbela’ gibi olayları hatırlatan sanatçı, izleyiciler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.
Bursalıların ilgisinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Erzincanlı, “Bursa’da böyle güzel bir gecede bir araya gelmek beni çok sevindirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başta olmak üzere beni sizlerle buluşturan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ile Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan da Erzincanlı’nın huzur dolu programını ilgiyle izledi. Usta sanatçıyı çiçek vererek tebrik eden Başkanvekili Karadağ, Bursalıların Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramı’nı da tebrik etti.
Programın sonrasında hayranları, Dursun Ali Erzincanlı ile sohbet edip fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Tarih: 14.09.2009 | Okunma sayısı:4762

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir