Haberler

ERTUĞRUL MAHALLESİ PARKLARLA NEFES ALACAK

Font Boyutu

21 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

ERTUĞRUL MAHALLESİ PARKLARLA NEFES ALACAK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖZELLİKLE YAPI YOĞUNLUĞUNUN FAZLA OLDUĞU TÜM BÖLGELERİ PARK VE BAHÇELERLE DONATIYOR.
- BAŞKAN ALTEPE, BURSA’NIN TÜM SEMTLERİNİN SOSYAL DONATI ALANLARI BAKIMINDA AYNI KALİTEDE OLMASINI HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline gelmesi için altyapı yatırımları başta olmak üzere tam bir hizmet seferberliği başlatan Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan da halkın nefes alabileceği yeşil alanlar üretiyor. Ertuğrul Mahallesi’nde yaptırılan parktaki çalışmaları inceleyen Başkan Altepe, tüm semtlerin sosyal donatı alanları bakımından aynı kalitede olmasını hedeflediklerini söyledi.

Parklar, oyun alanları, spor tesisi, eğitim ve sağlık kurumu gibi tüm sosyal donatı alanlarını her semtte halkın yürüme mesafede ulaşabileceği mekanlar haline getirmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, yapılaşma yoğunluğunun arttığı Ertuğrul Mahallesi’ne de bir park kazandırmak için çalışmalarını hızlandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeşil alan, yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanlarını bünyesinde barındıran park inşaatını yerinde inceledi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın’ın da katıldığı inceleme gezisinde yeşil alan çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Altepe, Büyükşehir’e bağlı 7 ilçede 100’ün üzerinde park inşaatı olduğunu söyledi.

Kent merkezi nüfusunun 2 milyonu aştığı Bursa’da özellikle halkın nefes alabileceği bu tür park ve bahçelere önemli bir ihtiyaç olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Özellikle sosyal donatı alanları bakımından tüm semtlerimizin aynı kalitede olmasını amaçlıyoruz. Bu nedenle de mahalle farkı gözetmeksizin hizmetlerimizi kentin her köşesine ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 21.10.2010 | Okunma sayısı:9460

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu