Haberler

ENGELSİZ COŞKU

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin konuğu olarak Bursa’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezen Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği üyeleri, Karagöz-Hacivat gösterisi ve Dursun Ali Erzincanlı’nın konserinde doyasıya eğlendi.

Sosyal belediyecilik anlayışında birçok ilklere imza atan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda konuk ettiği Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği’nin üyelerine aileleriyle birlikte unutulmaz bir gün yaşattı. Yenişehir’den gelen 80 kişilik kafile, ilk olarak aşevindeki iftarda oruçlarını Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ile birlikte açtılar. Karadağ, engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduğunu ifade ederek, “Engelli hemşehrilerimizin sorunlarını çözmek bizim en önemli görevlerimiz arasında yer alıyor. Biz de her zaman onların yanındayız, sorumluluğumuzu layıkıyla yerine getirmeye gayret ediyoruz. Bugünde Yenişehir’den gelen konuklarımızın mutluluğuna ortak olmak istedik. ” diye konuştu. Yenişehirli konuklar, daha sonra Karagöz Müzesi’nde ‘Hayali Osman’ Esat Taşatmanlar’ın oynattığı ‘Salıncak’ adlı gölge oyununu kahkahalarla seyrettiler. Konuklar daha sonra Kent Meydanı’nda Yerel Gündem 21 Gönüllü Tiyatro Topluluğu’nun ortaoyununu ve tasavvuf müziğinin usta sanatçısı Dursun Ali Erzincanlı’nın şiir dinletisini ilgiyle izlediler. Yenişehirliler, Bursa’da keyifli bir Ramazan akşamı geçirmenin tadını doyasıya çıkardı.

Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür

Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Harun Sak ise gezi sebebiyle kendilerine destek veren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Engelli vatandaşlarımızın sosyal faaliyetlere herkesten daha çok ihtiyacı var. Bursa’da yalnız olmadığımızı bilmek bizi mutlu etti” dedi.

Tarih: 16.09.2009 | Okunma sayısı:4686

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir