Haberler

ENGELLİLERİN SERTİFİKA HEYECANI

Font Boyutu

3 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

ENGELLİLERİN SERTİFİKA HEYECANI
- BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ VE OSMANGAZİ HALK EĞİTİM MERKEZİ ORTAKLIĞINDA GERÇEKLEŞEN OKUMA-YAZMA KURSUNDA SERTİFİKA HEYECANI YAŞANDI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, engelli bireylere yönelik başarılı çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Osmangazi Halk Eğitim Merkezi ortaklığında gerçekleştirilen okuma - yazma kursunu başarıyla bitiren 15 kursiyere, düzenlenen tören ile belgeleri dağıtıldı.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Koza Salon’da gerçekleştirilen törene Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Okuma-Yazma Kursu Öğretmeni Sevgi Pancaroğlu dernek başkanları ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı. Törenin açılış konuşmasında duygularını ifade eden Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, Engelliler Meclisi olarak engelsiz bir yaşam alanı için üyeleri ile birlikte çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti. Okulların mimarı yapısının engellilere uygun olmadığını ve gerekli düzenlemelerin gerçekleşene kadar okuma-yazma kursuları ile engelli vatandaşlara destek olduklarını vurgulayan Sönmez, bu yıl 15 kişinin okuma-yazma kursuna katıldığını söyledi. Okuma-yazma kursu Öğretmeni Sevgi Pancaroğlu’na katkılarından dolayı teşekkür eden Sönmez, Engelliler Meclisi olarak engellilerin önündeki engelleri kaldırmaya devam edeceklerini söyledi.

Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin ise, okuma-yazma kursunun önemine vurgu yaptı. Bursa’da yaklaşık olarak 100.000 kişinin okuma-yazma bilmediğini söyleyen Keskin, halk eğitim merkezlerinin katkısı ile bu sayının günden güne düştüğünü söyledi. Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyelerine göstermiş oldukları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür eden Keskin, “Kursa katılan öğrenci arkadaşlarımızı kutluyorum. Bıkmadan, yorulmadan kursa devam ederek sertifika almaya hak kazandırlar” dedi. Kursiyerler adına konuşan Filiz Özaydın ise okuma-yazma kursu sayesinde Bursa içerisinde çok rahat seyahat edebildiğini söyledi.

Daha sonra Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ve dernek başkanları, okuma-yazma kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Osmangazi Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleşen okuma-yazma kursunda Ayşe Barman, Çağlar Aktürk, Dilek Barman, Gürkan Battal, Filiz Özaydın, İlhan Uygun, Hilal Bayraktar, Hatice Kocatürk, Kaniye Ataklar, Memnune Aslan, Necibe Güven, Muhammed Emin Korkmaz, Ramazan Güngören, Ümmühan Bayduz ve Züleyha Korkmaz sertifika almaya hak kazandılar.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 03.06.2011 | Okunma sayısı:6455

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir