Haberler

ENGELLİLERDEN MÜZİK ZİYAFETİ

Font Boyutu

26 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

ENGELLİLERDEN MÜZİK ZİYAFETİ
- BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU, VERDİĞİ KONSERLE MÜZİKSEVERLERE HOŞ SAATLER YAŞATTI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Engelliler Meclisi’nin üyelerinden oluşan Türk Halk Müziği Korosu, verdiği konserle müzik tutkunlarına keyifli saatler yaşattı.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Türk Halk Müziği korosu tarafından Tayyare Kültür Merkezi (TKM) Büyük Salonda gerçekleştirilen etkinliğe, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin ile çok sayıda konuk katıldı. Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, engellilere olanak verilmesi halinde büyük başarılar elde edeceklerini söyledi. Sadece müzik çalışmalarında değil futbol, okuma-yazma, İngilizce kursu ve sanat çalışmalarında da örnek olduklarını belirten Sönmez, “2005 yılında kurduğumuz Türk Halk Müziği Korusu, bizler için yaşam kaynağı oldu. Birçok engelli arkadaşımızı koromuz sayesinde sosyal yaşama kazandırdık” dedi.

Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Kesin ise, Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren meclislerin içerisinde en çok ve durmadan çalışan grubun Engelliler Meclisi olduğunu ifade etti. Engelliler Meclisi’nin her türlü faaliyetine destek vermeye çalıştıklarını söyleyen Keskin, “Engelliler Meclisi çalışmalarıyla Türkiye’ye örnek oluyor. Diğer kentlerden çalışmaları izlemeye geliyorlar” diye konuştu.

Vali Yardımcısı Mustafa Güney ise, merkezi idare olarak engelli vatandaşların sıkıntılarına çözüm ürettiklerini söyledi. Devletin engellilerle ilgili çalışan birçok kurumunun olduğunu anlatan Güney, engellilerin sosyal hayata da katılmalarını arzuladıklarını dile getirdi. Güney, “Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Türk Halk Müziği Korosu, kurulduğu günden bu yana müzikseverler tarafından beğeniyle takip ediliyor. Özverilerinden dolayı hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Engelliler Meclisi üyelerinden oluşan Ritim Grubu, yaptığı gösteriyle büyük alkış aldı. Birbirinden güzel türküler seslendiren Engelliler Meclisi Korosu, salonu dolduranlar tarafından büyük beğeni topladı. Büyükşehir Belediyesi Halk Müziği Orkestrası’nın da eşlik ettiği konserin sonunda Vali Yardımcısı Mustafa Güney tarafından ritim eğitmeni Cuma Cimen’e, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin tarafından ise şef Kemal Kamalı’ya çiçek takdim edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 26.05.2011 | Okunma sayısı:3791

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir